OH WONDER juba laupäeval Tallinnas! Kontserdi erikülaliseks on Avoid Dave

Lisatud: 7. detsember

Juba sellel laupäeval, 9. detsembril esineb Tallinnas, Club Hollywoodis Briti ansambel OH WONDER. Eestisse jõuab indie-popi staar maailmaturnee “Ultralife World Tour” raames ning kontsert Tallinnas saab ühtlasi olema ka ansambli ainsaks showks Baltikumis. Kontserdi erikülalisena astub üles Eesti ansambel Avoid Dave.  Müügil viimased piletid.

Ajakava:
18:00 uksed
19:00 Avoid Dave
20:00 Oh Wonder

Ajal, mil karjäärid popmuusikas nõuavad ettevaatliku planeerimist, on Oh Wonder paras anomaalia. See on bänd, mis on kokku saanud läbi juhuse mitte kavatsuse – duo, kes esialgu ei plaaninud anda ühtegi kontserti, kuid viibis rohkem kui aasta maailmaturneel. Duo, kes ei näinud ennast muu, kui DIY-projektina, kuid kellel on tänapäeval ette näidata leping maailma ühe suurima plaadifirmaga.

Klassikalist klaverimängu ja viiuldamist õppinud Josephine Vander Gucht oli just alustamas oma karjääri õigusteaduses kuniks kohtus Londoni stuudios produtsendi ja rokkbändi endise liikmega Anthony Westiga. Esialgsest pakkumisest mõne Josephine loo produtseerimiseks, on välja kasvanud aga midagi suuremat – sel hetkel kui nad hakkasid koos töötama, läks Anthony sõnul tähtede seis paika. Nende häälte kooskõla oli täielikult hurmav – nad olid paremad üheskoos lugusid kirjutades kui sellal, kui töötasid eraldi oma lugude kallal.

Ansambli omanimeline debüütalbum (2015) oli kogumik lugusid, mille nad ühe kaupa kord kuus internetti postitasid ning millesse armusid kümned miljonid kuulajad. “Me pole kunagi ise seda projekti edasi pushinud. Pigemini on see meid pidevalt ise kaasa tõmmanud. Alguses lisasime oma lood Soundcloudi, lootes, et saame neid teistele artistidele pakkuda. Tol hetkel olime veel ka täiesti anonüümsed ning isegi meie sõbrad ei teadnud, millega tegeleme. Mis aga edasi juhtus, üllatas nii meid kui ka kõiki teisi. Tundsime koheselt fännidega sidet,” meenutab Josephine.

Pärast debüütalbumi avaldamist, otsustas Oh Wonder fännide soovidele vastu tulles, anda neli kontserti – Londonis, Pariisis, New Yorkis ja Los Angeleses. Kõik need müüdi vaid nädalaga välja. See andis bändile innustust veelgi suuremaks turneeks, mis lõppkokkuvõttes viis muusikud mitmel korral läbi USA ning rõõmustas fänne ka Lõuna-Ameerikas, Austraalias, Euroopas ja Aasias – kokku 162 kontserti 112 linnas ning 83 000 müüdud piletit. Tähtede seis. “See bänd on meile näidanud kui võimas võib muusika olla”, lisab Josephine. “See on andnud meile selliseid võimalusi, mida me ei suutnud isegi ette kujutada ning viinud kohtadesse, millest me pole isegi osanud unistada. Oleme saanud kirju ja sõnumeid fännidelt üle terve maailma, kes on öelnud, et meie muusika on neid aidanud ning muutnud nende elusid. Ning kuna me seda ette planeerinud ei ole, muudab see kogu asja veelgi erilisemaks.”

Sel aastal ilmus bändil uus album nimega “Ultralife”, mis kasutab bändi eksperimentaalse debüütplaadi iseloomulikke tunnuseid – hüpnotiseerivad vokaalid, paljastavad ja emotsionaalsed laulusõnad, nõiduslik ja õhuline ilu, millele on lisatud saavutatud edust tulenev kindlustunne ning sidusus. Muusikuste enda sõnul räägib uus kauamängiv vajadusest teiste inimeste järgi aga ka vajadusest iseendale kuuluvast ajast: “See on ood üksinda olemise vabadusele aga samal ajal jutustab sellest, kui mõttetu võib elu tunduda, kui sul ei ole kellegagi oma kogemusi jagada”.

Alates suve algusest tuuritab Oh Wonder uue albumiga mööda maailma ning aasta lõpus jõuab Londoni duo ka Eestisse, et esineda Baltikumi ainsa showga laupäeval, 9. detsembril Tallinnas, Club Hollywoodis. Sel õhtul avab klubi uksed juba kell 18:00. Kontsertprogramm algab kell 19:00. Kontserdi erikülalisena astub üles Eesti ansambel Avoid Dave.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

NB! Vanusepiirang 18+
Alla 18. aastased külastajad pääsevad kontserdile täiskasvanud saatjaga (kel samuti peab olema kehtiv pilet)

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.