EPL: Briti rokkarid peletasid tusameelse ilma

Lisatud: 4. juuli

Rokkilegend Iron Maiden lõpetas ligi paaritunnise esinemise Tallinnas kolmanda lisalooga oma algusaegadest “Sanctuary”, lubades Eesti publikule peatset kohtumist.

Tallinna lauluväljakule pühapäeva õhtul sombuse ilma ja Euroopa jalgpallimeistrivõistluste finaalmängu kiuste legendaarset Iron Maidenit kuulamas käinud tuhanded inimesed oma valikus pettuma ei pidanud.
Kuigi kontserdiplatsile kogunenud üle 6000 inimese ootas pikisilmi Iron Maideni lavaletulekut, lepiti teadmisega, et vutihullud rokkarid enne vuti finaalmängu lõppu nägu ei näita, ning elati kaasa koguni nelja soojendusbändi esinemisele.
Eestist näitasid oma oskusi noor bänd Ignorabimus ja juba rahvusvaheliselt tuntud industriaalmuusikagrupp No Big Silence, kelle esinemist paljud kohalviibinud muusikasõbrad pidasid Iron Maideni järel parimaks. Äsja uue plaadiga ” Successful, Bitch and Beautiful” välja tulnud “mitte-suure-vaikuse” mehed esinesid oma nime vääriliselt, andmata armu enestele, pillidele ja võimendusele.
Söögi ja joogi ostmise vaheajal leidsid inimesed aega kuulata ka shoti räpiliku metalli gruppi Mudshark. Seejärel tuli lavale Iron Maideni põhisoojendaja Dirty Deeds, kellele hulgaliselt õlut manustanud publik juba päris maruliselt kaasa elas.

Ja siis tuli Iron Maiden, avalooks tänavu ilmunud plaadilt “Brave New World” “The Wicker Man”. Rahvas läks esimestest helidest karismaatilise laulja Bruce Dickinsoni vitaalse esinemisega kaasa ning rokipidu sai mürinal hoo sisse. Avaloole järgnesid palad uuelt albumilt, sekka paar vanemat lugu 80-te algusest. Kogu esinemise aja jooksid ja hüppasid Dickinson ja kitarristid mööda lava ringi, mis aga põrmugi ei kahandanud nende pillimängu ja hääle perfektsust.
Laulude vahel vestles Dickinson publikuga ning viskas nalja. Eriti meeldis talle lauluväljaku kaar, mis meenutas talle lendavat taldrikut. “Meile meeldib Eesti, tahtsime siia juba ammu tulla,” kinnitas pressikonverentsil Iron Maideni bassimees Steve Harris. Teda toetas Dickinson, kes andis poolteist aastat tagasi soolokontserdi klubis Dekoltee.
Dickinson ei tunneta enda sõnul, et vahepealsete aastate jooksul, mil ta Iron Maidenist eemal oli, oleks midagi muutunud. “Asja saab parandada ja pilli teisiti mängida. Põhimõte, miks me koos oleme, on ikka sama,” kinnitas ta.
Heavy metalisse usuvad vanad rokkarid endiselt. “Nii paljud proovivad välja tulla millegi ekstreemsega, et vaid moega kaasas käia. Meie oleme kogu aeg ajanud oma rida ja teeme seda ka edasi,” kinnitas Dickinson. Ta lisas, et ka tema kaks poega on Iron Maideni fännid.
Omaette tase oli Dickinsoni hääl, mis aastatega pole grammigi kaotanud oma võimsusest. Show lõpuosas ronis Dickinson kõlaritorni otsa ja kutsus rahvast veelgi hoogsamalt kaasa elama. Lavale marssis ka Iron Maideni tunnusmonstrum Eddy, kellega siis kittarist Janick Gers kujutletavat heitlust pidas.

Kärt Karpa & Andres Põld