Naisvokaalansambel CELTIC WOMAN juba neljapäeval Tallinnas

Lisatud: 26. oktoober

Juba 31. oktoobril esineb Alexela Kontserdimajas Iiri naisvokaalansambel CELTIC WOMAN. Iirimaa rikkalikku muusika- ja kultuuripärandit tähistav kollektiiv jõuab Eestisse “Ancient Land” turnee raames.

Grammy auhinnale nomineeritud Celtic Woman jätkab sajanditepikkust Iiri traditsiooni jutustada lugusid läbi laulude ja tantsude, taaselustades sajandite vanuseid muusika- ja kultuuritraditsioone. Celtic Woman’i värskendav segu traditsioonilisest iiri muusikast ja kaasaegsest laulukunstist tähistab Iirimaa rikkalikku ajalugu, peegeldades samal ajal modernse Iirimaa elavat vaimu. Kontserdi raames esitatakse lood maast ja armastusest, mis täidavad ruumi keskaegsete losside maagiaga ning toovad igas vanuses publikuni tükikese Iirimaad.

Viisteist aastat tagasi loodud Celtic Woman on kogu karjääri vältel tutvustanud maailmale Iirimaa kõige andekamaid lauljaid ja muusikuid. Tallinnas astuvad lavale lauljad Susan McFadden, Éabha McMahon, Megan Walsh ning andekas viiuldaja Tara McNeill. Nende ingellikud hääled ja instrumentaalne virtuoossus on saatjaks jõulisele kooslusele, kuhu kuuluvad iiri tantsijad, torupillimängijad ja täiskoosseisus bänd, kes mängivad mitmeid traditsioonilisi keldi instrumente, sealhulgas bodhran, tinaviled, buzuki ja Uilleann torud. Ansambli repertuaar hõlmab iiri aegumatu klassikat, kui ka kaasaegseid pophitte ning musikaalide lemmikuid.

Celtic Woman on aastate jooksul kujunenud tõeliseks kultuurifenomeniks. Ansambel on esinenud enam kui neljale miljonile fännile 23 riigis. Celtic Womani stuudioalbumite ja kontsertsalvestuste müüginumbrid ületavad kümne miljoni eksemplari piiri, tehes ansamblist viimase kümnendi ainsa multi-plaatina edu saavutanud naiskoosseisu klassikalise- ja maailmamuusika žanris. Celtic Woman on kandnud kuuel korral muusikaväljaande Billboard tiitlit Maailmamuusika Aasta Artist.

Uue albumi “Ancient Land” ilmumisele pühendatud samanimeline kontserttuur jäädvustab Celtic Woman’i erakordse muusikareisi viimatist peatükki. Muusikakriitikute sõnul on Celtic Woman’i kontsert erakordne muusikaline etteaste, inspireeriv, kirglik ja elegantne. “Nende jõuliste naiste graatsilised ja sundimatult kaunid hääled teevad sellest ühe meeleoluka ja paeluva vaatepildi. Kõigile, kes soovivad kogeda imelisi vokaale, õhulisi kleite, iiri tantsu, andekaid instrumentaliste, kauneid visuaale ning dramaatilist lavastust, leiavad need elemendid “Ancient Land” showst. Kui sul veab, et Iiri maailmatuntud kooslus kodulinna tuleb, siis ära jäta seda võimalust kasutamata!”

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.