CIRQUE DU SOLEIL etenduses QUIDAM kasutatakse sadu erinevaid kostüüme

Lisatud: 18. mai

Juba järgmisel nädalal jõuab Tallinnasse maailmakuulus tsirkusetrupp Cirque du Soleil. Saku Suurhalli tuuakse 27.-31. mail lavastus nimega QUIDAM, mis ühendab endas kõrgetasemelise akrobaatika, liigutavad etteasted, elavas esituses originaalmuusika ning huvitavad lavalahendused. Kõige selle kõrval püüavad pilku ka esinejate imelised kostüümid.

Aviator

„Quidam” on esimene Cirque du Soleil lavastus, milles akrobaatide kostüümid meenutavad argipäevariideid, kuid seda siiski stiliseeritud kujul. Murtud sinistes ja roosades toonides kostüümid loovad dramaatilise mulje ning rõhutavad veelgi vaatemängu kurblikku alatooni.

Enamus kostüüme on uuenduslikult valmistatud põhiliselt venivast linasest riidest. Muudest materjalidest on kasutatud nahka, džuutriiet, krepplinast, villast, sametist ja 42 liiki puuvillast riiet.

Kokku on lavastuses kasutusel 250 kostüümi, 500 aksessuaari ja 200 paari kingi. Igale artistile on spetsiaalselt valmistatud kuni seitse erinevat kostüümi, millel omakorda on olemas kaks varukomplekti. Erinevaid parukaid on Quidami tarbeks tehtud 20 – need on valmistatud päris- ja kunstjuustest ning need seatakse iga etenduse eel eraldi soengusse. Peakatteid on kasutusel 30, sealhulgas ka kõvakübar, mida peategelane Zoé muinasjutumaailma sisenemisel kannab. Kõik etenduses kasutatavad kingad on käsitsi värvitud nii, et need sobiksid kostüümide värvigammaga. Kingad värvitakse ja viimistletakse üle enne iga etendust.

Character

Kuna kostüümid on pidevalt aktiivselt kasutuses, nähakse väga palju vaeva, et neid korras hoida. Quidami ringreisidel on kaasas pesumasinad ja –kuivatid ning kostüüme pestakse ja puhastatakse, vajadusel ka parandatakse pärast iga kasutuskorda. Mõned kostüümid peavad vastu kuus kuud, teised aga kuni kaks aastat. 80% kostüümide valmistamiseks kasutatud kangastest on käsitsi värvitud. Kangad, mis on enamasti algselt valget värvi, värvitakse ja kaunistatakse spetsiaalselt valitud trükimustritega Montréali kostüümitöökojas.

Tsirkuselavastus Quidam on saavutanud rahvusvahelise menu ja võlunud miljonite pealtvaatajate meeli üle kogu maailma. Etendusest võtab osa 45 artisti 18 riigist. Üle kahe tunni kestvas lavastuses saab publik nautida graatsilisi tasakaaluetteasteid, raskusjõudu eiravat tantsu metallrõnga sees, sümboolse tähendusega esemetega žongleerimiskunsti, virtuoosliku koreograafiaga hüppenöörikava ning elegantseid akrobaatikatrikke. Sealhulgas mitme auhinnaga pärjatud banquine-etteastet, kus viisteist artisti moodustavad erinevaid inimpüramiide, rabades pealtvaatajaid jalust täiuslikus sünkroonis kulgevate liigutustega või nn. Hispaania võrke, kus akrobaadid lendlevad kõrgel lava kohal, üksteise järel või kõik koos sööstes tühjusesse, ainsaks toetuspunktiks vaid keskkoha või pahkluude ümber keerduvad köied. Shows on ruumi ka lava kohal rippuvatel rõngastel sooritatavatele ja suurt nõtkust ja osavust nõudvatele oivalistele kunstitükkidele. Pilvekiigel esitatavas numbris sooritavad trupiliikmed akrobaatilisi laskumisi, haardeid ja hüppeid, keereldes ja viskudes lava kohal. Enda köitmiseks, keerutamiseks ja pöörete tegemiseks pikkasid rippuvaid siidilinte kasutav õhuakrobaatika ja kehaväänamise naisvirtuoos võtab nende abil sisse erinevaid kaelamurdvaid asendeid, et luua kauneid ja harmoonilisi figuure.

banque

Quidam tähendab ladina keeles “anonüümset möödujat” – inimest, kes üksinda tänavanurgal ootab või tõttab sinust mööda ning kaob rahvamassi. Ta on meis kõigis peidus – ta nutab, naerab, karjub, laulab, unistab. See etendus päästab meie sisemise “quidami” häälepaelad valla ning anonüümsusest kasvavad välja unistusi täis siirad suhted.
Päikesetsirkus naaseb Eestisse pärast edukaid esinemisi Tallinnas lavastustega Saltimbanco (2011) ja Alegria (2013). Neid etendusi käis Saku Suurhallis vaatamas 50 tuhat inimest.

Maailmakuulus CIRQUE DU SOLEIL annab Tallinnas, Saku Suurhallis kuus etendust alates 27. maist 2015.

Etenduste ajakava:

27. mail (kolmapäev)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

28. mail (neljapäev)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

29. mail (reede)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

30. mail (laupäev)
kell 15:30 (uksed avatakse 14:30)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:15)

31. mail (pühapäev)
kell 14:30 (uksed avatakse 13:30)

Quidam etendus kestab kokku 2 tundi 10 minutit (koos vaheajaga).

Cirque du Soleil (Päikesetsirkus) loodi 1984. aastal Kanadas Guy Laliberté ja noorte tänavaesinejate trupi poolt väga lihtsal eesmärgil – lõbustada publikut, näha maailma, ning ise sellest kõigest rõõmu tunda. Tänaseks on ettevõttel 5000 töötajat, kelle hulka kuulub enam kui 1200 artisti 50 erinevast riigist. Cirque du Soleil on toonud imetlust ja rõõmu sajale miljonile pealtvaatajale 300 linnas viiel mandril.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes aadressil www.piletilevi.ee, Piletilevi müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.