EPL: CIRQUE DU SOLEIL toitub publiku aplausist

Lisatud: 21. veebruar

Aprillis ka Tallinnas esineva Cirque du Soleil’ tsirkusetrupi etendustes teeb kaasa endisi elukutselisi sportlasi.

Aplaus! See pole vaid käteplagin, mida artist etenduse lõpus kuuleb. Aplaus on kogu hiigelmeeskonna kõrvadele muusika, mida nad pidevalt vajavad – olles igal nädalal uues linnas, andes kaheksa kuni kümme etendust nädalas ning treenides pea igal sõule eelneval minutil, et kogu riskirohke liikumine millimeetri pealt paigas oleks, on see ainus, mis neil on. See on Cirque du Soleil’ sõu „Alegria” kurb-imeline akrobaatikamaailm.

Need, kes Cirque du Soleil’ truppi on pääsenud, on sageli juba enne meeskonnaga liitumist aplausiga harjunud, sest nende hulgas on palju endisi profisportlasi. „Alegria” ridadesse mahub mehi ja naisi nii Venemaalt, Ameerikast kui ka Austraaliast. Rohelisel mandril on sündinud näiteks ka Tracy McIntosh, kes oli 2000. aastal Sydney olümpial Austraalia koondises ja pärast vigastust profispordist loobus ning tsirkusega sõna otseses mõttes põgenes. Ta polnud ainus.

Kõigi nende imeliste atleetide suureks õnneks  on iga riigi publik erinev ning aplausid ei korda kunagi: on riike kus plaksutatakse pärast iga edukalt sooritatud hüpet, on riike, kus kõlab aplaus alles pika etenduse lõppedes. Just see viimane on Alegria avalike suhete juhi Genevieve Laurendeau sõnul hirmsaim, sest tekitab paanika: kas rahvale ei meeldigi? Aga seda ohtu ei ole!

„Alegria” jääb veel kauaks Cirque du Soleil’ kuulsaimaks etenduseks, mis tsirkuse 10 aasta juubeliks sündis ning on 50. pidupäevani kindlasti nende uhkeim trump.

Allikas: Eesti Päevaleht, Merje Merdik