FLEET FOXESi kontsert jääb ära

Lisatud: 6. juuli

KONTSERT JÄÄB ÄRA. 

PDF-piletite omanikele kannab Piletilevi kontor raha tagasi kontole, kust ost oli sooritatud. Raha laekub 7 tööpäeva jooksul.

Tavapileteid on võimalik tagastada kõikides Piletilevi müügipunktides v.a  Circle K teenindusjaamades.

 Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Pühapäeval, 12. augustil esineb Alexela Kontserdimajas indie-folgi muusika suurnimi, Ameerika ansambel FLEET FOXES.

“Ei ole just palju olnud olukordi, kus bänd läheb niivõrd pikaks ajaks ära aga samas tuleb tagasi suuremalt kui eales varem. Suurepärane, et Fleet Foxes tagasi on!”

Alates 12. aprillist kannab Solarise keskusega ühes majas asuv Tallinna kontserdimaja Alexela Kontserdimaja nime. Kõik muu jääb samaks – ilu ja hubasus ning otseloomulikult väga paljude muusika- ja teatrisõprade lemmiksaal, kus ka edaspidi toimub põnevaid üritusi.

Tallinna kontsert leiab aset maailmaturnee raames, mis on pühendatud bändi uue stuudioalbumi ilmumisele. Fleet Foxesi kolmas kauamängiv “Crack-Up” nägi ilmavalgust mullu suvel ning on saanud nime essee järgi, milles F. Scott Fitzgerald oma tuntud arvamust avaldas: “Esmaklassiline intelligentsus on võime hoida kahte vastanduvat ideed mõtteis korraga ning samas siiski säilitada võime täisväärtuslikult toimida.”

“Crack-Up” ilmus kuus aastat peale bändi eelmist stuudioplaati “Helplessness Blues” ning pea terve kümnendi pärast ansambli omanimelise debüütalbumi avaldamist. Bändi esimene täispikk plaat on kriitikute sõnul andnud rahvusvahelisele muusikamaastikule tähendusrikka mõju ning on jõudnud kiirelt erinevatesse “Parimate albumite” edetabelitesse, sealhulgas Rolling Stonesi selle sajandi Top 100 ning Pitchforki aasta Top 50 hulka.

 

Kõik uue albumi lood on kirjutatud Fleet Foxesi laulja Robin Pecknoldi poolt. Muusikakriitikud on võtnud ka uue plaadi ülimalt hästi vastu. Näiteks nimetas Eesti Ekspress selle “indie-folgi kunnide massiivseks tagasitulekuks”. Välismaa meedia oli Fleet Foxesi uuest materjalist lausa lummatud:
“Tõenäoliselt aasta kõige märkimisväärsem album – väljakutsuv, kütkestav ja liigutav. Selle sajandi ühe kõige originaalsema bändi võimas tagasitulek.”
“Hämmastav. Tegemist on ilmselt aasta kõige oodatuma albumiga. Ambitsioonikas, küps, põhjalik. Album, mille puhul mitte miski ei ole tavaline.”
“Meistriteos. Ahvatlev album oma peidetud sügavuses ja ilus, täis suurt muusikat ja lüürilisi ideesid. Kaunis muusika bändilt, kes on oma võimete tipus.”
“Seiklushimuline, suurepärane. Hiigelsuur samm bändi jaoks. Uus album tõestab, et mitte ainult hingamisruumi vajalikkus ei ole osade bändide jaoks oluline, vaid mingeid asju tasubki pikemat aega oodata.”

“Rikkalik, ideedest juhindunud album. Bänd suudab püsida iseendale vastavas olemuses ning samal ajal pakkuda ka uut kunsti, mida varasemalt nähtud pole.”
“Hümnilikud harmooniad, mis on mitmekesistatud kitarride, keelpillide ja trummide, järelemõtlemise ning kahetsuse hetkedega. See on muusika, mis on loodud selleks, et mõista, et Fleet Foxes on alati olnud rohkem või vähem seal, kus nad alati on pidanud olema.”
“Ilmselt Fleet Foxesi kõige eepilisem ja leidlikum album siiani. Tundub, et bänd on eemalolekust saanud korralikult kasu. Plaadi veenides on tunda uut adrenaliini jooksmas. Suurepärane tagasitulek!”

Fleet Foxes alustas oma uut rahvusvahelist turneed eelmise aasta kevadel. Tänavu 12. augustil ollakse laval Tallinnas, Alexela Kontserdimajas. Eestisse saabub Ameerika ansambel koosseisus Robin Pecknold (vokaal, multi-instrumentalist), Skyler Skjelset (multi-instrumentalist, vokaal), Casey Wescott (multi-instrumentalist, vokaal), Christian Wargo (multi-instrumentalist, vokaal) ja Morgan Henderson (multi-instrumentalist).

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites, on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.