EPL: Iron Maiden lubab vahetut vaatemängu

Lisatud: 7. september

veteranid Iron Maiden etenduse Kadrioru jalgpallimurul, homme lauluväljaku laval.

SIMON FOWLER

Kümme aastat Iron Maidenis kitarri mänginud Janick Gers tunneb heameelt, et rockisõbrad kõikjal maailmas bändi tuurile tormi jooksevad.

“Ma usun, et igalt Iron Maideni albumilt kõlab vähemalt üks lugu,” tutvustab Gers bändi homset kontserti Tallinna lauluväljakul, “aga põhirõhk on vaieldamatult meie uuel albumil “Brave New World”.”

Gers ei pea õigeks kontserdil ainult vanu ja fännidele tuttavaid lugusid mängida. “Kui me pidevalt ainult hitte mängiks, muutuksime iseenese paroodiaks – kõrtsibändiks, mis õhtust õhtusse ühte ja sama ketrab. Paljud bändid piirduvad sellega ja neil läheb reeglina väga hästi, meie seda õigeks ei pea.”

“Eelkõige just uued lood annavad aimu sellest, milline on Iron Maiden praegu ja kus me muusikalises mõttes asume,” veenab Gers. “Meie eelmine maailmaturnee oli n.-ö greatest hits tuur, kus laulud valisid välja fännid internetis hääletades, aga praegu on meile väga oluline ringi sõita ja uue albumi lugusid mängida. Uute lugude tegemine muudab meid energilisemaks.” Gers lubab siiski, et vanu lugusid on piisavalt selleks, et kõik tasakaalus oleks.

Gersi kinnitusel tuleb homme Tallinna lauluväljakul tüüpiline Iron Maideni kontsert, mis ühelt poolt on väga teatraalne ja teiselt poolt sügavalt muusikaline. “Palju on meloodilist muusikat, mida teeme uuel albumil, aga loomulikult ei puudu ka jõulisus ja agressiivsus, mille poolest tuntud oleme. Lisaks võimas valgusshow, plahvatused ja maskott Eddie.” Gers lisab, et tegu pole siiski ainult meeletu vaatemänguga, vaid kavaga, mis on kokku pandud eelkõige kuulamiseks.

Gersi sõnul on aastate jooksul Iron Maideni kontsertidel ette tulnud igasuguseid juhtumeid. “Aga rocknroll peabki olema spontaanne, mitte lõpuni valmis ja etteaimatav. Ükski meie lugu pole enne kontserti viimase noodini paigas ega planeeritud. Ja meil on selle üle hea meel.”

Gers ütleb, et 24 aastat tagasi loodud Iron Maiden on praegu oma tugevaimas koosseisus. “Fakt, et meil on kolm kitarri ja kolm väga erinevat kitarristi, annab bändile laval sügavust ja Bruce Dickinson laulab paremini kui kunagi varem. Tunneme ennast laval väga tugevalt. Loomulikult tuleb mõningal määral võidelda inimeste mälestuspiltidega, aga loodame publikut veenda selles, et oleme praegu väga heas vormis.”

“Brave New World” tuur on Gersi sõnul läinud fantastiliselt. “Vastuvõtt on olnud suurepärane, oleme mänginud mitmel festivalil, kus meid on kuulanud korraga 30 000-40 000 inimest.”

Eile õhtul esines bänd Soome kuulsal Ruisrocki festivalil, neljapäeval Taanis Roskildes. Nädala alguses oli Maidenil väljamüüdud show Oslos, Stockholmi olümpiastaadionil kuulas neid teisipäeval 30 000 inimest.

Hiljuti jõudsid müüki piletid Iron Maideni showle kuulsas New Yorgi Madison Square Gardenis, kontsert müüdi välja paari tunniga.

Iron Maiden mängib täna Tallinnas jalgpalli

Täna kell 18 mängib Iron Maiden Kadrioru staadionil FC Flora vastu jalgpalli.

“Meie suurim jalgpallifänn on bassimees Steve Harris,” tutvustab kitarrist Janick Gers. “Steve mängib kindlasti ka täna õhtul, nagu ka Dave Murray. Ülejäänud Iron Maideni võistkonna moodustavad Stevei meeskonnakaaslased, kes sõidavad kohale Inglismaalt.”

Iron Maideni võistkond kannab nime Rugrats, platsil võib näha ka soojendusbändi Dirty Deeds juhtfiguuri Tonu Newtonit, kes on koos Iron Maideniga ennegi mänginud ning viimase kahe mängu jooksul löönud kuus väravat rokkarite kasuks.

FC Flora eest astuvad teiste hulgas välja Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli, koondise kaitsemängija Risto Kallaste, FC Flora president Aivar Pohlak ja väravavaht Mart Poom. Pilet maksab 75 krooni, kõigile enne 1. maid Iron Maideni kontserdi pileti ostnutele sissepääs tasuta. Väravad avatakse kell 16.30.

Romi Erlach