EPL: Iron Maideni soojendusbändid teada

Lisatud: 26. aprill

Täna kinnitati 2. juulil Tallinna lauluväljakul esineva Iron Maideni kontserdi soojendusbändid, kelleks Eesti poolt on No Big Silence ja Iron Maideni poolt Dirty Deeds.

Eestipoolse soojendusbändi otsimiseks väljakuulutatud konkursile laekus 17 demo, teatasid korraldajad. Nende seast valis BDG komisjon välja parimad, kellest omakorda No Big Silence saavutas Iron Maideni heakskiidu.

Iron Maideni poolt teeb enamuse Metal 2000 tuurist kaasa Dirty Deeds. Seega saab Iron Maideni piletiga kokku kolme oma ala tegijat kuulata.

Kontserdile eelneval päeval, 1. juulil kell 18, mängivad Iron Maiden ja FC Flora erimeeskonnad jalgpalli. Vaid selle nädala lõpuni 350-kroonise soodushinnaga Iron Maideni kontserdipileti ostnud saavad pileti ettenäitamisel jalgpallimängule sisse tasuta.

Eesti poolne Iron Maideni soojendusbänd No Big Silence on tegutsenud 1992. aastast. Varem Aggressori nime all tuntud bänd muutis 1995. aastal nime No Big Silence’iks ja uuendas oma muusikalist stiili, minnes üle rohkem industriaalmuusika suunale.

Bändi kuulsamad hitid “New Race” ja “Vamp-O-Drama”. No Big Silence on tuntud kui tugev live-bänd nii klubikontserditel kui ka suurtel lavadel.

Dirty Deeds on tegutsenud 1995. aastast ja selle aja jooksul esinenud paljudel Iron Maideni kontsertidel. Iron Maideni bassimees ja enamiku loomingu autor Steve Harris on Dirty Deedsi kohta öelnud: “Dirty Deeds on läbi aegade saanud kõigist meie soojendusbändidest kuumima publiku vastuvõtu osaliseks!”. Dirty Deedsilt on senini ilmunud kaks albumit – 1996. aastal “Danger Of Infection” ja 1999. aastal “Real World”. Bänd on edukalt esinenud mitmetel suurtel festivalidel ja saanud alati publiku sooja vastuvõtu osaliseks.