EPL: Joe Cocker kogus mitusada piletita austajat

Lisatud: 19. juuni

Eilse Joe Cockeri kontserdi ajal Vabaduse väljakul täitis kogu kesklinna rahvamass, mitusada huvilist olid bluusimeistrit kuulama kogunenud Harjumäele ja lähematesse vabaõhukohvikutesse.

Piletita külaliste jaoks oli kontserdi kuulamine-vaatamine tehtud nii vaevaliseks kui võimalik, kogu peopaika ümbritses musta kilega kaetud võrkaed ning vähemalt Harjumäel kajas heli nii mitu korda tagasi et Cockeri nautimine oli küllalt raske.

“Pilet on ikka üsna kallis, sellepärast me siin olemegi,” ütles koos kahe sõbrannaga Harjumäele lemmikut kuulama tulnud Ave. Vahetult enne kontserti küsiti pileti eest 600 krooni. “Cocker meeldib küll, loodame ikka terve kontserdi ära näha,” lisas Ave. Paremate kohtade hõivamiseks mäeküljel olid Cockeri suuremad austajad kohal juba mitu tundi enne kontserdi algust.

Kuulajaid jagus hulgi ka lähedalasuvatesse baaridesse, puupüsti rahvast täis oli nii Varblase vabaõhukohvik Harjumäel kui vastavatud Moskva kohvik. Ka ümberkaudsete büroohoonete, sealhulgas linnavalitsuse aknad olid pärani, kuulajaid jagus ilmselt igasse tuppa. Cockeri kontserdile pileti ostnud kuulajaid oli samuti palju, plats oli rahvast täis.

Kristjan Jõevere