SL: Joe vallutas Vabaduse väljaku

Lisatud: 19. juuni

Eile õhtul hämmastas Joe Cocker tallinlasi oma punktipealsusega. Ta alustas kontserti täpselt kell kaheksa ning kiskus publiku avataktidest alates kaasa. “Seda võib nimetada maailmakultuuriks. Suurepärane laulja, suurepärased laulud, milles hing ja sõnum koos,” ütles Cockerist vähemalt kümmekond aastat noorem Jaan oma elamust iseloomustades. “Minu meelest oli tema esinemine parim mälestusmärk vabadusele Vabaduse väljakul.”

Enamasti olid Cockerit kuulama tulnud 30-40aastased inimesed ning rohkesti sagis ringi lapsi. Must lava, tumedates rõivastes Cocker ja taustabänd – efektselt tõusid esile laulja punetav nägu, üleskeeratud käised ja elavalt ˛estikuleerivad käed. Kui Cocker paaril korral suutis end armsateks raskepärasteks hüpeteks innustada, oli rahvas sillas.

Kuid publik reageeris kõige elavamalt, kui “Unchain My Heart” ajal märkas linnavalitsuse avatud aknail tantsimas elektrisinistes pükstes tütarlast oma kaaslannaga.

“No nüüd kukuvad,” oli publik kõrvadega laval ja silmadega linnavalitsuse hoonel. Kus muide ei olnud akent, millelt ei vilksatanud vastu tasuta kontserti nautivaid inimesi.

“We love you,” lõpetas Cocker oma esinemise, olles viimasena kolmest lisapalast laulnud “Cry Me A River”. Aplausist hoolimata tuli edasi valjuhääldeist vaid biitleid.

Helen Arusoo