JUNGLE esineb Tallinnas juba 6. novembril. Kaasa teeb Gram-Of-Fun.

Lisatud: 17. oktoober

Juba 6. novembril esineb Tallinnas, Rock Cafés 70ndate funkist inspiratsiooni ammutanud neo-soul punt JUNGLE. Erikülalisena astub üles funky ansambel Gram-Of-Fun.

AJAKAVA
19:00 uksed
20:00 Gram-Of-Fun (est)
21:00 JUNGLE (uk)
22:30 ürituse lõpp

Kui modernset souli viljelev kollektiiv Jungle oma tegevusega viis aastat tagasi algust tegi, ei osanud keegi neist suurt midagi arvata. Kahe lapsepõlvesõbra Tom McFarlandi ja Josh Lloyd-Watsoni juhtimisel saavutas grupp aga kiirelt tugeva jälgijaskonna. Nad otsustasid panna rohkem rõhku muusikat ümbritsevale kunstile ja videotele. Kuigi bändi lugude ja sünni taga on just need kaks meest, otsustati live-koosseis laiendada lausa seitsmeliikmeliseks, et muuta lugude nautimine kontserdil veel tõelisemaks ja meeleolukamaks kogemuseks. McFarland ja Watson on öelnud, et Jungle sündis janunedes aususe, tõelise ühenduse ja sõpruse järele. Kõige võlu seisneb kollektiivses energias ja koostöövaimus. Nad on arvamusel, et bändi teha on lõbus, kui teed seda koos oma parimate sõpradega, kellega oled üles kasvanud.

Debüütalbumi hitide hulka kuulusid “Busy Earnin’”, “Platoon”, “Time”, “The Heat” ja “Julia”. Selle avaldamise järel oli selge, et teistest eristab neid ambitsioonikas noore Londoni kõla, muutes nad ainulaadselt elavaks ning tuues džungli maailma muusikas nii visuaalselt esile. Plaadile järgnesid positiivsed kommentaarid ja arvustused, nominatsioon Mercury muusikaauhinnale, kaks aastat kestnud ülemaailmne tuur ja palju muud. See kõik lihtsalt juhtus. “Olime albumi edust täielikult šokeeritud,” ütles bändi ninamees Watson. “Arvasime, et esineme ainult oma kohalikus klubis ja sellest oleks täiesti piisanud, aga tegelikkus murdis meid kui torm.”

Selle aasta sügisel nägi ilmavalgust ansambli uus kauamängiv nimega “For Ever”. Kui Jungle’i esimene album oli justkui nende kujutlusvõime piire kompav teos, mis viis kuulaja ennenägematutesse kohtadesse, siis uus stuudiotöö on inspireeritud reaalsetest kogemustest ja paikadest, millest muusikud olid nii kaua unistanud. Nad pidid vahepeal ära käima, et jõuda taas koju. Kõik mis nad kaotasid armastuses, võitsid taas muusikas. “Selle albumi salvestamine on olnud paranemisprotsess meile kõigile,” selgitab Watson lähedase sõbra kaotust. “For Ever” on veel rohkem päris, veel sügavam ja kõrgustesse pürgivam, veel intiimsem ja ulatuslikuma haardega projekt.”

Bändi teekond tähenduse leidmiseni on peidus uue albumi lugude sees. Watson tunnistas, et see protsess ei ole olnud lihtne. „Te peate looma midagi uut ning lisama talle oma iseloomu ja olemust. See on üsna raske, sest selle käigus peab endalt küsima, kes sa selline oled ja mis see on, mida sa täpselt teed.“ Jungle räägib, et osa nende kirjutusprotsessist saab alguse naljakate karakterite välja mõtlemisest ja heast kujutlusvõimest. Nende muusikavideod baseeruvad karakteritel, kes on lugu kirjutades tekkinud ning nende eesmärk on edasi anda energiat ja emotsiooni, ilma töötlusele ja muudele tehnikatele liigselt toetumata.   Liikmed usuvad, et ka muusika kuulaja jaoks on kõige võtmeks energia ja oma kujutlusvõime piiride kompamine ning avastamine. Tänu sellele on võimalik ühte lugu mängida täpselt sama moodi, aga tunnetada igal korral hoopis erinevalt. Seitsmeliikmeline bänd võtab uue albumi “For Ever” ilmumise järgselt ette maailmaturnee, jõudes hilissügisel ka Eestisse.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.