KANAL 2: CIRQUE DU SOLEIL' lavataguseid uudistamas

Lisatud: 28. veebruar

Aprilli alguses esineb Eestis maailmakuulus Cirque du Soleil ehk Päikesetsirkus oma visiitkaardiks saanud lavastusega Alegria. Reporter käis Taanis tsirkuse lavataguseid uudistamas.

Esimest korda esines Cirque du Soleil’ trupp Eestis 2011. aasta lõpus ning Saltimbanco etendusi Tallinnas, Saku Suurhallis käis vaatamas 28 tuhat inimest. Cirque du Soleil’l on kokku 21 omapärast etendust. Osa nendest on alalised showd maailma suurtes metropolides nagu Las Vegas, New York, Tokyo, Macau, ning teised tuuritavad aasta vältel üle maailma ringi. Tallinnasse toob seekord Cirque du Soleil salapärase ja lummava show Alegria.

«Alegria on absoluutselt teine etendus, kuid samas seob kokku kõik Cirque du Soleil’ etenduse elemendid ning seda veelgi suurejoonelisemalt kui Saltimbanco. Alegria show on järgmine loogiline samm tutvumaks Cirque du Soleil’ loominguga,» lisas Palm.

Alegria on klassikaline Cirque du Soleil’ tsirkuselavastus, mis on saavutanud rahvusvahelise menu ja võlunud kogu maailmas üle kümne miljoni vaataja meeli ning millest võtab osa 55 artisti 15 riigist. Alegria tähendab hispaania keeles vaimustust, rõõmu ja juubeldamist. Baroki- ja ooperihõnguline show paistab silma toretsevate kostüümide, elavas esituses originaalmuusika ja detailirikka lavakujundusega ning pakub atleetlikkust ja artistlikkust ülistavat imelist vaatemängu. Elegantsetes, pea ebamaistes etteastetes demonstreeritakse muljetavaldavat osavust, jõudu ja kiirust.

Alegria on tuju, meeleseisund. Alegria on show, kus kuninga narrid, kerjused, tänavamuusikud, vanad aristokraadid ja lapsed loovad muinasjutulise maailma. Alegria on midagi enamat kui lihtsalt tsirkuseetendus. See on kaasakiskuv ja kordumatu elamus, mis kütkestab igas eas vaatajaid. Alegria on salapärane ja lummav tipptasemel akrobaatiline vaatemäng kogu perele!

Maailmakuulus CIRQUE DU SOLEIL annab Tallinnas, Saku Suurhallis kuus etendust alates 3. aprillist.

Etenduste ajad:

3. aprill (kolmapäev) ESIETENDUS
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

4. aprill (neljapäev)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

5. aprill (reede)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

6. aprill (laupäev)
kell 15:00 (uksed avatakse 14:00)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

7. aprill (pühapäev) LISAETENDUS
kell 14:00 (uksed avatakse 13:00)

Alegria etendus kestab kokku 2,5 tundi, kuhu mahub vahele 30 minutiline vaheaeg.

Cirque du Soleil (Päikesetsirkus) loodi 1984. aastal Kanadas Guy Laliberté ja noorte tänavaesinejate trupi poolt väga lihtsal eesmärgil – lõbustada publikut, näha maailma, ning ise sellest kõigest rõõmu tunda. Tänaseks on ettevõttel 5000 töötajat, kelle hulka kuulub enam kui 1200 artisti 50 erinevast riigist. Cirque du Soleil on toonud imetlust ja rõõmu sajale miljonile pealtvaatajale 300 linnas viiel mandril.

Piletid Cirque du Soleil’ Alegria Tallinna etendustele hinnaga alates 29 eurost on müügil ainult Ticketpros – internetipoes aadressil www.ticketpro.ee, kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ning Selverites üle Eesti. Lastele kehtivad soodushinnad.

strong