IAN ANDERSON tähistab juba teisipäeval Tallinnas rokkansambli Jethro Tull 50. juubelit!

Lisatud: 26. veebruar

Juba teisipäeval, 6. märtsil tähistab karismaatiline IAN ANDERSON koos oma bändiga Tallinnas poolt sajandit rokkansambli Jethro Tulli loomisest! Suure 50. juubeli puhul kõlavad Nordea Kontserdimaja lavalt legendaarse rokkbändi kuulsamad palad.

Just 50 aastat tagasi leidis aset ansambli esimene kontsert maailmakuulsas klubis Marquee Club ning hiljem ilmus ka bändi debüütalbum nimega “This Was”. Tallinna show on uue turnee “Jethro Tull 50th Anniversary Tour” osaks ning koos Ianiga astuvad Nordea Kontserdimaja lavale David Goodier (bass), John O’Hara (klahvpillid, akordion), Florian Opahle (kitarr) ja Scott Hammond (trummid). Ise mängib Ian Anderson Tallinna kontserdil akustilist kitarri ja flööti – muusikainstrumenti, mis on temale kõige rohkem tuntust toonud. Andersoni ühel jalal flöödi mängimisest on saanud üks rokkmuusika tuntumaid sümboleid.

Ian Anderson alustas muusikukarjääri 1962. aastal, viis aastat hiljem asutas ta ansambli Jethro Tull. Oma pika karjääri jooksul on see rokkmuusika üks silmapaistvamaid muusikakollektiive välja andnud üle neljakümne stuudioalbumi, kogumiku ning kontsertsalvestise. Ian Anderson on ka pidevalt tuuritamas, tema kontserdikontol on juba mitu tuhat live-esinemist. Varasemalt on Anderson Eestis esinemas käinud kolmel korral – sealhulgas Jethro Tulliga Rock Summeril ’91. Viimati külastas muusik Tallinnat kuus aastat tagasi.

Ian Andersoni ja tema bändi kontserdil Nordea Kontserdimajas, kõlavad teiste seas sellised rokkmuusika kuldvaramusse kuuluvad Jethro Tulli palad nagu “Living in the Past”, “Heavy Horses”, “Thick as a Brick”, “A New Day Yesterday”, “Bourée”, “Songs From the Wood”, “Aqualung” ja “Locomotive Breath”.

Piletid hinnaga alates 39 eurost on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites, on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.