KILLSWITCH ENGAGE’i soojendavad Tallinnas Sylosis (UK) ja Heartist (USA)

Lisatud: 8. aprill

17. aprillil esineb Tallinnas, Rock Cafés selle sajandi metallilaine üks edukamaid bände Killswitch Engage. Ansambel, mille muusikat iseloomustavad massiivsed kitarririfid ning erinevaid stiile hõlmavad vokaalpartiid, tuleb Eestisse oma uut albumit esitlema. Kontserdi erikülalistena astuvad lavale kaks bändi välismaalt – Sylosis (UK) ja Heartist (USA).

Inglismaalt, Readingust pärit Sylosis sulatab kokku modernse thrash’i ning traditsioonilisi proge-elemente, luues omanäoliselt unikaalse ning võika kõla. Kui 2008. aastal andis tol ajal tundmatu Inglismaa bänd Sylosis välja oma debüütalbumi «Conclusion Of An Age», mõjutas see koheselt Euroopa metalmuusika skenet. Bänd on tuuritanud koos selliste tuntud nimedega nagu In Flames, As I Lay Dying ja Fear Factory ning astunud üles festivalidel Download, Wacken ja Sonisphere.

Eelmise aasta sügisel nägi ilmavalgust ka Sylosis’e uus kauaoodatud album «Monolith», mis muusikute endi sõnul on inspireeritud Kreeka mütoloogiast. «Monolith» kujutab väga hästi meid kui bändi koos meie mitmekülgsete mõjutustega ning on stiililt just see, mille poole püüdleme. See on segu tharsh’ist, suurtest sügavatest riffidest ning süngest õhkkonnast. Plaadi valdav temaatika kirjeldab leppimist olukorraga, kus sa ei pruugi olla nii hea inimene, kui kunagi arvasid. See kõlab küll harjumatult, kuid on ju kõigil ka isiksuse tumedam pool olemas, mis väljendub isekuse, manipulatsiooni või ebaaususena,» ütles bändi laulja Josh Middleton.

Lisaks Sylosis’ele astub 17. aprillil esimesena Rock Café lavale ka ansambel Heartist Lõuna-Kaliforniast. Tegemist on üsna noore kollektiiviga, mis sai alguse 2011. aastal ning sõlmis hiljuti plaadilepingu Roadrunner Records’iga.

21. sajandi metallilaine üks edukamaid bände ja Grammy auhinna nominent Killswitch Engage esineb 17. aprillil Tallinnas, Rock Cafés. Ameerika metalcore’i suurnimi tuleb taas Eestisse üle viie ja poole aasta – viimati andis ansambel energilise ja raju kontserdi 2007. aasta sügisel Club Hollywoodis.

Killswitch Engage saabub Eestisse koosseisus Jesse Leach (vokaal), Adam Dutkiewicz (kitarr), Mike D’Antonio (bass), Joel Stroetzel (kitarr) ja Justin Foley (trummid). Kitarrist Adam D. sõnul on Killswitch Engage’i missioon väga lihtne: «Tahame, et inimesed tuleksid meie kontsertidele ja lõbutseksid. Pidutseksid, tunneksid muusikat ning ehk ka naeraksid muhedalt. See on ju meelelahutus! Me peaksime midagi tundma, peaksime seda nautima. See ongi põhiline. Kui on meie võimuses panna inimesi nautima seda, mida teeme, siis on see kõik, mida eales teha soovime.» Nädal enne esinemist Tallinnas ilmub Killswitch Engage’il kuues stuudioalbum nimega «Disarm the Descent».

Piletid Killswitch Engage’i Tallinna kontserdile on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee, kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ning Selverites üle Eesti.