SL: Lava ees võideldi kuumuse ja minestusega

Lisatud: 12. veebruar

Korni kontserdil pidid turvamehed nii mõnegi teadvusekaotuse piiril olnud fänni kätel üle barjääri rahvasummast ära tõstma. Lava eest sai kontserdi vältel minema vaid seda teed pidi, esireast tahapoole minekut polnud mõtet proovima hakatagi.

Esimeste fännidena jõudsid Saku Suurhalli lava ette kaks hirmsalt huilgavat ja Korni särke kandvat teismelist tütarlast kell 18.03. Nende järel galopeeris kohale veel terve trobikond andunud fänne, et kõige magusamad positsioonid kogu kontserdi ajaks sisse võtta – hoolimata tagant peale pressivatest hordidest, näkku peksvast helimassist ja põrgupalavusest.

Selle viimase leevendamiseks oli barjääri ja lava vahelises tsoonis tegutsev turvameeskond varunud pangede viisi vett ja plasttopse. Kõige hullemini vedelikukaotuse all kannatavad esimesed read said niimoodi tänuväärset abi, kuid sellest hoolimata tõsteti nii mõnigi teadvusekaotuse piiril olnud noor fänn kätel üle barjääri rahvasummast ära.

Korni esimene soojendusbänd Deathstars jäi ära, sest laulja Andreas Bergh vigastas enne kontserti oma jalga sedavõrd, et ta toimetati haiglasse. Seega veel tund aega ootamist, ja alustas teine soojendaja Flyleaf, kes mõjus laval ootamatult hästi. Igatahes paremini kui Youtube’i põhjal arvata oleks võinud. Tõsi, kaugelearenenud motoorse rahutuse all kannatav bassimees muutus tüütuks juba pärast esimest 15 minutit.

Korn fännidele ilmselgelt mingit pettumust ei valmistanud. Saku Suurhalli paljukirutud helile polnud sel korral suurt midagi ette heita, valgus ja laserid sähvisid ägedalt ja publikulgi olid sõnad ilusti peas. Jonathan Davise pooleldi kunstiteos-pooleldi mikrofonistatiiv läikis nagu juudas, Fieldy bass tegi täpselt sellist urinat, nagu oodati, Davis puhus paar pikka nooti torupilli ning viis mitte­põhikoosseisu meest hoidsid ennast diskreetselt vaos.