EPL: Maamees Joe Cocker tuleb Tallinna publiku ette

Lisatud: 18. juuni

Täna õhtul kl 20 Tallinnas Vabaduse platsil publiku ette astuv bluusmuusika vanameister Joe Cocker kinnitas eilsel pressikonverentsil, et naudib üle kõige maaelu oma Colorado rantšos ja tuurile meelitab teda vaid publiku käest saadav energia. Mulle meeldib suhtuda publikusse kui oma sõpradesse, meeldib, kui kontserdil tekib eriline, kordumatu õhkkond,” rääkis jõuluvana välimusega Cocker eile Radissoni kogunenud ajakirjanikele, avaldades lootust, et Tallinna heitlik ilm tema vabaõhuetteastet ikka soosib. “Kui ma ei oleks praegu siin teile esinemas, oleksin kodus maal ja hoolitseksin oma tomatite eest,” ütles staar. “Või läheks hobustega ratsutama. Ma tean, et see ei kõla küll väga rock’n’rollilt, aga mulle on maaelu ülivajalik vaheldus ja kergendus. Ma olen lihtne mees.”

Cockeri sõnul ei jäta tuuril olemine talle ka piisavalt aega vanaisa olla. “Minu kolmeaastane tütretütar sai just teada, mis ametit tema vanaisa peab,” muheles laulja. “Tegime talle video abil väikese demonstratsioonesinemise.”

Küsimusele, kuidas on Joe Cocker võrreldes Woodstocki aegadega muutunud, vastas veteranstaar, et sisemuses mitte oluliselt. “Rock’n’rollis on olemas see miski, mis sind noorena hoiab,” ütles ta.

Pressikonverentsil osalenud BBC ajakirjanik tundis huvi, millal on Cocker kahetsenud, et vahetas bensiinitankija ameti laulja oma vastu. “Seni veel mitte, kuigi kohati ajab showbusinessi äriosa mul juhtme kokku,” tunnistas Cocker. “Aga kui ma bensiinifirmast lahkusin, jäi meil küll kokkulepe, et ma võin tagasi minna,” naeris Cocker.

Oma kõigi aegade lemmiklauludena nimetas ta enda repertuaarist vana hitti “You Are So Beautiful” ja uut hitti “Every Time It Rains.” Oma unistuste koostööpartnerina nimetas Cocker Ray Charlesi. “Tema on minu jaoks jätkuvalt jumal,” kõlas kommentaar. “Väga oleksin tahtnud koos laulda ka Aretha Frankliniga, aga ju see ei olnud siis mõeldud, et nii läheb.”

Romi Erlach