PM: Metallica hullutas 25 000 kuulajat

Lisatud: 30. juuni

Enne kontserti võttis ansambel peaminister Mart Laarilt Eesti ajaloo õppetunni Eile õhtul Tallinna lauluväljakul rohkem kui 25 000-pealise publiku ees üles astunud USA megaansambel Metallica alustas kontserti jõuliselt lauluga “Masters of Puppets”.

Enne kontserdi algust kohtusid eralennukiga Tallinna saabunud ansambli liikmed peaminister Mart Laariga, kes rääkis neile Eesti ajaloost. “Bänd kuulas ülevaadet suure huviga ja oli meelitatud sellest, et peaminister kuulub nende fännide hulka,” ütles kontserdi korraldaja Peeter Rebane Postimehele.
Metallica soovil toimunud kohtumise lõpus kutsus Laar ansamblit uuesti Eestisse ning bändi liikmed lubasid selle soovi täita.

Ansambel kohtus ka oma fännklubi liikmetega, trummar Lars Ulrich jõudis aga Rebase ja ühe turvamehe saatel Pirita teel tervisejooksu teha. “Sellist soovi ei osanud keegi ette aimata. Usun, et jooksime kokku umbes neli-viis kilomeetrit. Väga meeleolukas oli,” ütles Rebane.
Poolteist tundi enne kontserdi algust vastasid Metallica kolm liiget, laulja James Hetfield, kitarrist Kirk Hammet ja bassimängija Jason Newsted, 20-minutilisel pressikonverentsil Eesti, Läti, Leedu ja Soome ajakirjanike küsimustele. Pärimise peale, milliseid rokibände mehed ise hindavad, vastas Hetfield, et fännid kuulevad neid tuurile nime andnud albumil “Garage Inc.”, kus Metallica esitab töötlusi teiste ansamblite lugudest.

Metallica tulevikuplaanidest rääkides rõhutas Hetfield, et peab väga oluliseks üritada teha plaat ja video tänavu aprillis aset leidnud koostööprojektist San Francisco sümfooniaorkestriga, kus Metallica esitas sümfoonilistena oma kuulsamaid laule. “See on ansamblile huvitav väljakutse,” kinnitas ta.
Pärast praeguse turnee lõppu hakkab Metallica aktiivselt tegelema tuuri kontserdiplaadi väljaandmisega.

Kirk Hammet elavnes veidi küsimuse peale Metallica eelseisvast peaesineja rollist Woodstocki 30. aastapüeva kontserdil New Yorgi osariigis asuvas Rooma linnas, täpsemini ansambli suhtumisest kunagisse festivali loosungisse :”Kolm päeva rahu, armastust ja muusikat”.

“Siis oli kõik teisiti,” rääkis Hammet. “Vietnami sõda ja paljud muud asjad. Keskkond oli hoopis teistsugune, ning vaevalt me võime praegu oodata sellist õhkkonda, nagu tollal festivalil valitses.”
Jason Newsted lisas, et praegune juubelifestival on sellest loosungist jätnud alles põhiliselt muusikasse puutuva osa ning see muusika ei ole mitte eilne, vaid tänane.

Immo Mihkelson