SL: Metallica hullutas fänne

Lisatud: 30. juuni

Tallinna lauluväljakul andis eile kontserdi Eesti selle suve kuumim esineja, üle 20 miljoni plaadi müünud Metallica, kes korraldas tuhandetele Põhja-Euroopa fännidele enneolematu tule- ja muusikavärgi. Metallica valge erilennuk saabus Tallinna lennuväljale pärast pooleteisttunnist hilinemist kell pool seitse. Bändi liikmed istusid paarikümnele fännile lehvitamata väikebussidesse ja kolme politseiauto saatel toimetati ansambel lauluväljakule.

Eelnevatel aastatel Tallinnas esinenud Michael Jacksonit ja Rolling Stones´i tervitas mõnisada muusikahullu.

Metallica esines Baltikumis esmakordselt. Kontserti korraldava agentuuri BDG juht Peeter Rebane väitis, et ansambli liikmed pärisid kõige rohkem, kas vastab tõele, et Eestis on palju kauneid tüdrukuid. ”Nende info pärines teistelt Eestis esinenud artistidelt,” ütles Rebane. ”Vastasin, et loomulikult on siin palju ilusaid tüdrukuid,” lisas ta muiates.

Veerand kaheksa õhtul oli väljak pilgeni fänne täis ja värava taga ootas veel järjekord sissepääsemist.

Kui pühapäeval Kiievis toimunud kontserdil jalutasid Metallica liikmed enne šõu algust platsil vabalt ringi, andsid autogramme, suhtlesid inimestega ja võtsid endaga puhkeruumi kaasa kümmekond fänni, siis Tallinnas bänd rahva hulka ei tikkunud.

Staarid haarasid tibisid

Metallica soojendusbändi Monster Magneti liikmed käisid eile Metallica soojendustuuri lõpetamisel Von Krahli teatris. Sealt ära tulles haarasid staarid Palace’i hotelli ööbima minnes kui muuseas kaasa neli kohalikku tüdrukut. ”Teadagi, mis nad tegid,” ütles bändile lähedal seisev isik. Palace´ist ei osatud tüdrukute hotelli toomist kommenteerida. ”Seda administraatorit, kes eile tööl oli, täna pole,” öeldi hotellist Sõnumilehele. ”Kuulen sellest esimest korda,” ütles Metallica kontserdi pressiesindaja Koit Raudsepp. ”Tüdrukute hotelli viimine ei pane mind imestama.”

Läti metallistid ummistasid piiri

Eile saabus Lätist ja Leedust Metallica kontserdile sedavõrd palju fänne, et nad ummistasid Ikla piiripunkti. Hullemate ummikute vältimiseks tõi Piirivalve Iklasse lisajõude juurde.

”Kella 14.30 ajal oli Iklas Eestisse sissesõitu ootamas 15 sõiduautot ja kaks reisibussi, mis suvise aja kohta pole eriti pikk järjekord,” ütles piirivalveameti korrapidaja BNS-ile.

Korrapidaja sõnul tuleb sellise sõidukite arvu korral järjekorras oodata umbes 30-45 minutit.

Tarmo Michelson