ÕL: Metallica maandas pingeid

Lisatud: 1. juuli

Fännid võrdlesid Ühendriikide rokkansambli Metallica teisipäeva hilisõhtust kontserti orgasmiga, sest nii võimsat tunnet ei oldud veel iial kogetud.

Muusikasõprade hinnangul oli tegu sama suurejoonelise muusikasündmusega kui Michael Jacksoni ja Rolling Stonesi kontserdid möödunud aastatel.
”Kontsert oli nii võimas, et oleksin bändi kuulanud kas või hommikuni,” ütles seitse aastat tagasi Metallica fänniks hakanud 22-aastane Margus. Ta võrdles kontserdist saadud kaifi suisa orgasmiga.

Tumedapäine Merle ütles, et tema lemmik on Bryan Adams, kuid nii kõva bändi puhul ei tahtnud ta lauluväljakule tulemata jätta. ”Normaalne. Mulle kontsert meeldis,” rääkis nahka riietunud Merle pärast megastaari esinemist.

Vennaskonna viiuldajannat Catherine Matveust häiris publiku tuimus. ”Ise kargasin küll ennast välja, kuid publik tundus tuim,” märkis ta.

VIP-ide lava tahanurka hoidunud kultuuriminister Signe Kivi nentis, et pimeduse saabudes oli kontsert palju efektsem. ”Metallica oleks võinud hiljem lavale tulla, sest valgusšõu oli eriti efektne just kontserdi lõpuosas,” ütles Kivi, kes käis eelmisel aastal ka Rollingute kontserdil.

Monster Magnet asus tuhandeid Metallica fänne üles kütma ja sai sellega hästi hakkama. Bänd näitas, et ka atribuutikata ja pürotehnilisi vahendeid kasutamata saab publikule head šõud pakkuda.

”Polnud seda bändi varem näinud, kuid viimase loo ”Space Lord Mother Fucker” põhjal võib eeldada, et tegemist on roki kõrgliigasse püüdleva pundiga,” ütles plaadipoe müüja Arvi.

Anne hinnangul oli grupi lauljakitarrist Dave Wyndorf purjus. ”Terve kontserdi aja hõljus Wyndorf laval poolpehmes olekus, ei tea, kas ta oli purjus või ongi selline,” rääkis Anne.

Esinemist alustas Ühendriikidest pärit Metallica esialgu välja kuulutatust nelikümmend minutit hiljem.

Avanumbrina käidi välja bravuurikas ”Breadfan”, mis algselt pärit Walesi ansambli Budgie repertuaarist.

Sädemeid, tuleleeke ja plahvatusi pakkus sõjavastase superballaadi ”One” sissejuhatus ning ”Fight Fire With Fire” leekidest õhkus füüsiliselt tajutav kuumalaine.

”Nothing Else Matters” pani rahvamassi ühtlaselt õõtsuma ja ”For Whom The Bell Tolls” raevukalt näppu viskama. Näpuviskajate hulgas oli nii mõnigi 50-ndates härrasmees…

Metallica täitis oma lubaduse show pikkuse osas, koos lisalugudega rokitati rahvast ligi kaks ja pool tundi. Bänd ei saanud kuidagi lavalt minema. Metallica tuli lõpuks neli korda lavale tagasi ja mängis hitte.

”Kui show algus tundus veidi lahjavõitu ja saund täitsa puusse, siis pimenedes pääsesid vähemalt valgusefektid paremini esile,” lausus Marge.

”Kontsert oli positiivne,” lausus pärast Metallica esinemist end päikeseprillide taha varjanud muusikaärimees Lauri Laubre.

Tarmo Michelson & Ülo Külm