SL: Monster Magnet - seekord soojendaja rollis

Lisatud: 18. juuni

29. juunil Tallinna lauluväljakul rokkiva supergrupi Metallica esinemise eel on valitud kirgi üles kütma Monster Magnet. Samuti populaarne kollektiiv, eriti just USA-s. “At The Top Of Their Game…”

Monster Magneti näol on tegu New Jersey bändiga. Bon Jovigi tuleb vist samast linnast. Kosmoseroki ja grunge segu viljelev Magnetmonster alustas täpselt kümme aastat tagasi, 1989.

Grupi alustala on lauljakitarrist David Wyndorf, tugisambad kitarrist John McBain, bassimees Joe Calendra ja trummar Jon Kleinman.

Wyndorf on küllaltki koloriitne kuju. Nooruses Little Wyndorfiks ja Dirtbomb Junioriks kutsutul esines vahepeal tõsiseid probleeme alkoholi ja narkootikumidega — nüüd on ta enda sõnul puhas poiss. Lisab aga: “I´m still out of my head every night on stage.”

Ja uskuge või mitte, viimane album, mille ta endale ostis, oli Madonna “Ray Of Light”!

Paljutõotav esikalbum meestele kuulsust ei toonud, küll leidis aga pressis laia kõlapinda plaat “Spine of God”. Esimesteks superhittideks said “Negasonic Teenage Warhead” ja “Space Lord”. Mõlemast valmisid ka visuaalselt efektsed videoklipid.

Bändi boss Wyndorf ammutab ideid 1960-ndate lõpu psühhedeeliast, nende muusika oleks nagu kokteil kosmoserituaalide aja Hawkwindist ja MC5/Black Sabbathi stiilis kitarrivallist/riffidest. Juurde valatud 1990-ndate kiiresti toimivat maomürki. Või mis seal seletada: “It´s a satanic drug thing…you won´t understand.”

Plaatidele lisaks on Monster Magnet ette võtnud pikki kontserttuure Euroopas, USA-s, hiljuti ka Jaapanis ja Austraalias. Olnud kütjad ainult meganimedele, nagu Aerosmith, Soundgarden või Rob Zombie.

ÜLO KÜLM