PM: Nu-metali rajaja Korn annab Eestis kontserdi

Lisatud: 31. oktoober

10. veebruaril esineb Tallinnas Rocca al Mare suurhallis nu-metal-stiili rajaja – kuulus Ameerika bänd Korn. Koos Korniga astuvad lavale ka Ameerika rokkansambel Flyleaf ja Rootsi industrial-metal-bänd Deathstars. Korni kontserdi korraldaja, meelelahutusfirma BDG juht Peeter Rebane avaldas arvamust, et raskemuusikabändil on Eestis piisavalt kuulajaid, ning lisas, et üks suurimaid fänniklubisid, kuhu kuulub üle 500 liikme, tundub Kornil olevat suhtlusportaalis rate.ee.

«Inimesed, kes kuulavad Metallicat ja Rammsteini, on ka potentsiaalsed Korni kuulajad, tegemist on ju juhtiva nu-metal-bändiga,» põhjendas Rebane Korni kutsumist Eestisse.

Meelelahutusärimees lisas, et targem on Eestisse tuua oma ala värskeid tippe, selle asemel et püüda kõigile meeldida. «Üheööbände Eestisse tuua on minu arvates väga riskantne ja mõttetu,» rääkis Rebane.

Samuti usub mees, et pärast Enrique Iglesiase ja Korni kontserti ei tohiks küll ühelgi kriitikul, kes eelmisel aastal väitsid, et Eestisse tuuakse vaid pensioniealisi eksstaare, ütlemist olla. Korni liikmed lubavad, et eelseisev Euroopa turnee jääb nu-metal’i austajatele kauaks meelde.

Avastavad Euroopat
«Veetsime kogu suve Ameerikas suurel tuuril «Family Values» koos Evanescence’i, Atreyu, Flyleafi, Hellyeahi ja Triviumiga. Nüüd on aeg käsile võtta Euroopa, kus meil pole juba seitse aastat olnud ühtegi korralikku turneed,» rääkis ansambli laulja Jonathan Davis.

«Oma karjääri koidikul käitusime küllaltki tobedalt, rääkides, et me ei armasta Euroopat,» tunnistas laulja. «See oli kõik sellepärast, et me ei kujutanud ette, kuivõrd pühendunud on siinsed fännid ja kui rikas ajalugu on sellel maailmajaol. Nüüd oleme täiskasvanumad, saanud targemaks ja ootame kannatamatult kontserte, et pakkuda oma Euroopa austajatele kõike seda, mida nad on ära teeninud!»

Nu-metal-stiili rajaja – ansambel Korn California linnast Bakersfieldist – andis endast maailmale märku aastal 1994, kui laskis välja omanimelise albumi, mille produtsent oli nu-metal’i ristiisa Ross Robinson (töötas koos Fear Factory, Sepultura , Deftonesi, Slipknoti, W.A.S.P-i ja Limp Bizkitiga).

Tihe tuurigraafik selliste nimedega nagu Ozzy Osbourne, Megadeth ja Marilyn Manson võimaldas debüütalbumil tõusta edetabelites üha kõrgemale ja lõpuks saavutada kuldplaadi staatuse – plaadimüük ületas 700 000 eksemplari.

Sellest ajast peale on Korn välja andnud seitse stuudioalbumit (viimane, «Untitled» ilmus 31. juulil 2007), müünud 32 miljonit plaati ja saanud kaks Grammy auhinda.

Korni loetakse esimeseks bändiks, kes registreeris internetis omanimelise domeeni ja hakkas kasutama ülemaailmset netti oma väljaannete promomiseks. Nii andsid muusikud 1996. aastal internetis live-kontserdi ning hiljem rõõmustasid oma fänne stuudioülekannetega uue albumi tööhetkedest.

Koos Korniga üles astuvad bändid ei ole sugugi vähem värvikad. Näiteks Ameerika rokk-kvintetti Flyleaf tuntakse kogu maailmas menufilmi «Visa hing» 4. osa soundtracki järgi – filmis kõlab bändi lugu «I’m So Sick».

21. sajandi Kiss
Rootsi industrial-metal-punt Deathstars on aga üks suurima kommertseduga bände Skandinaavias ning neid kutsutakse ka 21. sajandi Kissiks. Nende lood on jõudnud Rootsi ja Saksa edetabelite kõrgeimatele kohtadele. Ansambli muusikavideod olid aga niivõrd skandaalsed, et televisioonis otsustati need ära keelata.

Helen Teesalu