PM: Olge valmis hulluks minema

Lisatud: 26. jaanuar

Eesti hiphopi suuremaid tegijaid Genka ehk Henry Kõrvits (Toe Tag, A-Rühm, Legendaarne Records) on asjatundja ka metal’i alal. Seepärast palusimegi tal intervjueerida moodsa metalli teerajaja, ansambli Korn liidrit Jonathan Davist, keda varsti võib koos bändiga näha Eestis.

Korn tuleb veebruaris Eestisse. Kas pärast seda kui sa seda teada said, panid sa Google’isse sõna «Estonia»?
Tavaliselt ei tee me uuringut paiga kohta, kuhu esinema lähme. Me lihtsalt tuleme kohale ja esineme oma fännidele. Aga mul on tunne, et oleme Eestis juba käinud. Ma ei mäleta täpselt, aga arvan, et mingi 2-3 aastat tagasi mingil festivalil ja arvan, et see oli lahe (Valemälu – VV).

Kõneldes teie viimasest albumist: sel pole pealkirja. Mis juhtus?
Tahtsime, et inimesed, kes seda kuulavad, interpreteeriksid seda täpselt nagu tahavad. Meil ei olnud terve lindistuse ajal kordagi albumi nime jutuks ja mõtlesime, et las ta jääbki nii. Las fännid nimetavad seda nii, nagu nad ise tahavad, sest see on nende album.

Teie viimane video «Hold On» erineb veidi teistest teie videotest. Seal on palju huumorit.
Mina ja Munky mõtlesime, et tahaks teha midagi humoorikat ja tulime välja Ballsville’i ja rodeo ideega. Me tahtsime näidata, milline on osa ameeriklaste igapäevane elu. Meie arust on see lihtsalt naljakas, mida osa inimesi oma elus tähtsaks peab.

Olete pärit Bakersfieldi linnast. Wikipedias on suurelt kirjas: BAKERSFIELD IS FREAKING AMAZING (Bakersfield on kuradima fantastiline). Nii ongi või?
(Naerab.) Muidugi on, ma armastan seda kohta. See on väike linn, mis on viimastel aastatel kiiresti kasvanud. See on palju muutunud alates sellest, kui mina seal üles kasvasin. See on nagu LA juba. Aga jah, see on koht, kus ma elan ja kus kogu mu perekond on ja seal on lahe.

Mis värk sul selle torupilliga on? Miks sa seda mängid?
Mu isal oli pillipood, kus ma alatasa hängasin ja näppisin kõiki erinevaid pille alates trummides ja kitarridest. Kuid eelkõige huvitasid mind erilised pillid nagu harf ja sealhulgas ka torupill. Mu keskkoolis oli maskotiks torupilli puhuv šotlane ja sellepärast oli meil koolis ka spetsiaalne torupilli grupp, millega ma ühinesin. Ma arvan, et torupill on üks äraütlemata cool pill.

Kuidas maailmakuulsa metal-bändi laulja tavaline päev välja näeb, kui sa just tuuril ei ole?
Tegelikult olen väga igav inimene. Ma olen tavaline pereisa, ei midagi erilist. Mul on naine ja kolm imekena last: ma viin nad kooli ja toon sealt ära ja annan süüa ja mängin nendega ja nii. Absoluutselt mitte midagi erinevat tavalisest ameerika pereisast.

Tavaline igav pereisa ei osta endale sarimõrvar Ted Bundy Volkswageni põrnikat nagu sina tegid. Kust sa selle said ja kas see sõidab ka veel?
Ma tahaks sellele küsimusele hullult vastata, aga kahjuks ma ei saa. See on üks küsimustest, mida ma ei saa kommenteerida, kuna see võib mulle võimude poolt jama kaela tuua.

Su bändikaaslastel on kõigil nii-öelda artistinimed: Munky, Fieldy. Miks sa ikka Jonathan Davis oled?
Siis kui mehed endale pseudonüümid said, hüüti mind lihtsalt JD, lühend Jonathan Davisest. Fieldy sai oma nime sellepärast, et tal on üüratu suur naeratus nagu Garfieldil ja Head sai nime selle järgi, et tal on lihtsalt suur pea. Ma ei paistnud millegi erilisega silma ja sellepärast ei antud mulle nime. Ilmselt nii see oli. Mul oli küll hüüdnimesid, mis mulle ei meeldinud ja millest ma nüüdseks lahti olen saanud.

Originaal-Korni koosseisust on tuuril ainult sina ja Fieldy? Kuuldavasti on ka Munky praeguseks lahkunud?
Jah, kahjuks ta pidi eile lahkuma tuurilt, sest ta isa on haige. Ta naaseb tuurile nii kähku kui võimalik. Ilmselt nädala või kahe pärast. Ma just rääkisin temaga, ta on kodus ja hoolitseb oma isa eest.

On ikkagi üks isa ja pere ning ma ei saa teda kuidagi kinni hoida ja milleski süüdistada. Aga arvan, et Eesti kontserdi ajaks on ta tagasi.
Tuur läheb edasi ja mingeid kompromisse me laval ei tee ning vaatamata Munky puudumisele saavad fännid oma noosi raudselt kätte!

Korn on teinud koostööd erinevate artistidega: Amy Lee Evanescence’ist, räpparid Nas, Ice Cube, Pharcyde, The Cure jne. Kuidas te neid valite ja kellega tulevikus tahaksid koostööd teha?
Tahaks koostööd teha New Orderi tüüpidega. Mulle meeldib töötada lahedate inimestega, olgu nad räpparid või kes iganes. Artistid, kes räägivad nii-öelda meiega ühte keelt. Või näiteks muusikutega, kes on me sõbrad või keda me ise kaifime: saame stuudios kokku ja hakkame lihtsalt mussi tegema. Mõnikord saab sellest asja, nagu näha on, aga mõnikord me ei jõuagi lõpptulemuseni, aga fun on ikka.

Lõpetuseks nagu ikka: mida ütled eesti fännidele ja mis on Eesti live’i avalugu?
Olge valmis rämedalt higistama, moshima ja peast hulluks minema, sest seda teeme meie ka laval. Esimene lugu ma arvan Eestis on… ma arvan, et see on üllatus. Aga kontsert saab olema kaks tundi totaalset ja täielikku hullust.

Henry Kõrvits, muusik