SL: Ozzy Osbourne oli Tallinna kontserdil reipam kui Riias

Lisatud: 9. juuni

Skandaalne hevimetalli ristiisa Ozzy Osbourne oli läinud esmaspäevaseks Tallinna kontserdiks end veelgi rohkem vormi ajanud kui Riia omaks. Pikem kontsert, rohkem lugusid, rohkem publikuga suhtlemist. Hüüded «Clap Your Fucking Hands!», «Go Fucking Crazy!» kajasid halli igasse nurka. Ainuke erinevus Riia kasuks – lätlastele näitas Ozzy oma tagumikku, meile mitte.

Mis häirima jäi, oli kuid kestnud meediamula, nagu ööbiks tema kõrgeausus Tallinnas, oleks siin koguni kolm päeva, vahest isegi kogu perekonnaga. Ei midagi niisugust. Väidetavalt saabus Ozzy eralennukiga kohale alles kontserdipäeval kella nelja paiku ja lendas kohe pärast kontserti ära. Väidetavalt Stockholmi. Kogu mehe visiidi ümber oli tegelikult vaata et suurem saladusloor kui George W. Bushi puhul. Ainult turvajaid tsipake vähem.

Nagu kuulda oli, jäänud ta ise kontserdiga rahule. «It was fucking great!» – kuldsed sõnad, mida mõned lähedalseisnud kontserdikorraldajad tema suust kuulsid.

Kuigi enamik kontserdil käinutest jäi Ozzyga rahule ja andestas mõned pisiapsud, leidus ka kritiseerijaid. Härrasmees Indrek näiteks väitis, et üldse ei meeldinud: «Laulis mööda, heli oli kehv. Ainult «War Pigs» kõlas enam-vähem hästi. Ozzy jaksas pangest vett visata ainult poolteise meetri kaugusele… Kitarrist Zakk Wylde mängis nii kõvasti, et kõrvad tahtsid peast ära kukkuda.»

Firmaomanik Aare, kes saabus kontserdile koos tütrega, polnud rahul, et tema lemmiklugu «Dreamer» ei esitatud.

Need esimeste ridade õnnelikud aga, kes Ozzy «püha veega» kastetud said, rääkisid teist juttu: «Ozzy viskas vett nii kõva hooga, et ühel tüdrukul lendasid prillid eest!»

Ülo Külm