SL: Pet Shop Boys jäi poliitiliselt korrektseks

Lisatud: 3. mai

“Tere, Tallinn! Good evening! Dobrõi vetšer, Tallinn!” hõikasid Pet Shop Boysi mehed eile õhtul Saku Suurhalli kogunenud publikule poliitiliselt korrektseid tervitusi. Päeval, muide, jõudis Neil Tennant käia uudistamas ka pronkssõdurit.

Saku Suurhalli uksed avati publikule kell 18, soojendusbänd Popidiot pidi kava järgi alustama kell 19.30, Pet Shop Boys kell 20.30. Saal oli puupüsti täis, turvamehed peletasid väsimatult eemale treppidele paremat vaatekohta otsima kogunenud inimesi. Hiliste tulijate rõivastele ei jätkunud enam ka garderoobikohti.

Publik käitus nagu Põhjamaa rahvas ikka – algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Esimene suurem äratundmisrõõm tabas nooremaid inimesi, kui ettekandele tuli raadiotes praegugi mängitav “I`m With Stupid”. Üldse elavnes publik tempokamate lugude puhul, tormiliselt võeti vastu vanad lemmikud, nagu “Rent”, “West End Girls” (bändi kõige esimene superhitt, mis eelmisel aastal muide tähistas oma 20. sünnipäeva), “Suburbia”, “Always On My Mind”.

Pet Shop Boysi austajaid oli saali kogunenud igas vanuses, oli veterane, oli päris pisikesi. Ja igaüks sai oma – ballaadid vaheldusid “tantsukatega”, vanad hitid värske plaadi “Fundamental” singlitega.

Teatraalne muusikalavastus

Lavakujunduses domineeris taustaks kuvatud video, mis vastavalt igale loole ilmet muutis. Vürtsi lisasid järjest kostüüme vahetavad taustatantsijad ja -lauljad, kes kandsid kõikvõimalikke rõivaid alates politseimundritest ja rangetest frakkidest ning lõpetades spordidressiga.

Solist Neil Tennant kandis enamiku kontserdist väärikat ülikonda ja kõvakübarat, bändi teine pool Chris Lowe seevastu jäi truuks pesapallimütsile ja pusale, seistes lõviosa ajast süntesaatori taga. Show’le lisasid liikuvust särtsakad tantsupoisid, kes andsid endast parima, et rahvast kaasa elama ja plaksutama meelitada.

Kontserdi üllatavaim hetk oli ehk albumilt “Very” pärit pala “Dreaming Of The Queen”, mida ilmestas ekraanil jooksev video printsess Diana matustest.

Päeval uudistati pronkssõdurit

Viimasteks paladeks oli publik juba päris kuum, skandeerides nõuti Neili ja Chrisi lavale tagasi. Kontserdi lõpul tänas Neil publikut: “Te olite fantastilised!” Show lõpetas loomulikult legendaarne hümn “Go West”.

Enne kontserti jõudsid Pet Shop Boysi mehed eile läbi astuda Kumust ja jalutada Pirita rannapromenaadil. Päeval käis Neil Tennant ka sõjaväekalmistul pronkssõdurit uudistamas – staar soovis viimasel ajal palju kõneainet pakkunud mälestusmärki oma silmaga näha. Kas siis sellepärast või hoopis kontserdi korraldaja, Keskerakonda kuuluva Peeter Rebase nõuandel püüdis Neil kontserdi ajal kuulajaskonnaga ikka ka vene keeles suhelda – “aitäh” järel kõlas alati ka “spasibo”.

Kontserdi ametlik järelpidu algas hilisõhtul klubis Angel.

Katrin Pauts