SL: Pet Shop Boysi šõu on kui teatrietendus

Lisatud: 23. aprill

Pet Shop Boysi šõu lavastajad lubavad kaks tundi teatrietendust.

40-ruutmeetrine LED-ekraan, liikuvad dekoratsioonid, põnev valgusemäng, professionaalsed noored tantsijad, värviküllased kostüümid ja lihvitud lavakujud – need on uue Pet Shop Boysi kahetunnilise teatraliseeritud šõu olulised komponendid. Pet Shop Boysi šõu lavastajaks on Euroopa üks tuntumaid teatrikunstnikke Es Devlin, kes on pälvinud erinevaid prestiižikaid teatriauhindu, sealhulgas Linbury Award, TMA Award ja Laurence Olivier Award. Hetkel töötab Devlin Inglise Rahvusooperis Georges Bizet’ ooperi “Carmen” lavastamise kallal. Koostöö Pet Shop Boysiga sai alguse seitse aastat tagasi “Closer to Heaven” muusikali lavastamisega.

“Uueks showks aga olen Neilile ja Chrisile välja mõelnud mitu huvitavat ja ootamatut lavakuju, mis parimal viisil muusikute isikupära esile tooks ning teiseks minaks muudaks. Abiks on värviküllased kostüümid ja liikuvad dekoratsioonid. Pet Shop Boysi show väga oluliseks elemendiks on tema majesteet Valgus” – räägib valguse kuningannaks nimetatav Devlin. Ta on enda sõnul pettunud, et tänasel päeval hinnatakse šõud enamasti vaid tehnika koguse poolest. “Bändid kasutavad tohutult palju tehnikat, kuid need on lihtsalt mustad kastid, mis ei luba sul valguse kvaliteeti tunda” – lisab Devlin.

Koos Pet Shop Boys liikmete Neil Tennanti ja Chris Lowega astub 2. mail Saku Suurhalli lavale kümmekond tantsijat, lauljat ja muusikut. Šõu koreograafiks on noor ja andekas “street-style’i” looja Hakeem “Mr. Impact” Onibudo, kes on teinud koostööd muuhulgas ka Central Connexionsi, Sadlers Wellsi, Nickelodeoni ja BBCiga.

Pet Shop Boys saabub Eestisse “Fundamental” maailmatuuri käigus. Tallinnas lubavad Neil Tennant ja Chris Lowe publikule tõelist hitisadu.

Pet Shop Boysi kontserdi erikülaline on elektro-sünt-popp bänd Eestist Popidiot.
Pet Shop Boysi annab kontserdi Tallinnas Saku Suurhallis 2. mail.
Nataly Koppel