Techno superstaar PAUL KALKBRENNER juba reedel Kultuurikatlas

Lisatud: 14. jaanuar

Juba sellel reedel, 18. jaanuaril esineb Tallinna Kultuurikatlas uue live-kavaga “Parts Of Life” Saksa live-artist, elektroonilise muusika produtsent ja näitleja PAUL KALKBRENNER.

Edetabeleid väisanud albumite, üle maailma laiali paisatud andunud fännide ja rahvusvahelistel festivalidel üles astumiste järgselt, on Saksa päritolu elektroonilise muusika produtsendist Paul Kalkbrennerist saanud techno superstaar. Teda peetakse live-artistiks ja mitte lihtsalt DJ-ks just tänu oma etteastete põnevale ülesehitusele, mille käigus võtab ta oma loomingu tükkideks, et see live esinemisel uuesti kokku panna.

Kalkbrenner andis hiljuti välja oma kaheksanda stuudioalbumi “Parts Of Life”, mis on tema jaoks murdepunktiks, olles sügavalt personaalne, taaselustav, puhas ning toores kehastus Pauli techno suursugusest kõlast. Album jõuab kuulajateni kümme aastat peale tema multiplaatinum staatuse saavutanud albumit „Berlin Calling“. Otsustav hetk viimased kümme aastat edetabelite vallutamise ja omanäolise techno kuulajaskonna laiendamisele fokuseeritud artistile.

Sakslasest produtsent ei ole mitte ainult kuulus muusik, vaid ka näitleja, olles mänginud peategelasest produtsenti filmis „Berlin Calling“, millele ta lõi ka taustamuusika. Samuti peetakse teda kodumaiseks kangelaseks, sest on suutnud oma minimaalsed elektroonilised kompositsioonid tuua välja Berliini maa-aluste seinte vahelt hoopis laiema publikuni, kõnetades oma muusikaga miljoneid ning astudes suurtel festivalidel üles peaesineja rollis.

Neljakümnendates Kalkbrenner on tegelenud elektroonilise muusika produtseerimise ja mängimisega klubides Saksamaa taasühinemise algusaegadest alates. Sündinud Ida-Berliinis, oli ta vaid kaksteist, kui müür langes. Nooruk kasvas üles linna techno klubide keskel, üritades samal ajal ise lugusid kokku lõikama ja esitama õppida. Tänaseks loob ta oma muusika live ettekandena teiste artistide ning oma lugusid kokku miksides.

„Aastaid ühte ja sama rauda tagunud produtsent teab, mida teeb. Ta kasutab oma loomingus pop-elektroonikale omaseid võtteid, põimides lugudesse instrumente ja vokaale ning luues küllaltki ettearvatavaid kulminatsioonihetki. Kõik lood lükkavad kuulajat ennastunustava oleku poole,“ arvustas Kalkbrenneri viimast albumit „Parts Of Life“ ERR kultuuritoimetus.

Paul Kalkbrenneri äärmuseni viimistletud produktsioonid on täis energiat ning aitavad kuulajal argipäeva katsumustest hetkeks põgeneda, suunates neid kunsti, ekstaasi, lootuse ja armastuse poole. Kalkbrenner esines tänavu näiteks Belgia tantsumuusikafestivalil Tomorrowland, kus võis fännide käes märgata silte, et Paul oma loominguga ongi nende isiklik terapeut.

Sellel reedel, 18. jaanuaril avab Tallinna Kultuurikatel uksed kell 19:00. Paul Kalkbrenneri show algab juba kell 20:00 videoinstallatsiooniga.

Piletid Paul Kalkbrenneri esinemisele Tallinna Kultuurikatlas on nüüd müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Album “Parts Of Life”: paulkalkbrenner.lnk.to/Parts_Of_Life

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.