EPL: Popidiot soojendab Tallinnas Pet Shop Boysi

Lisatud: 17. aprill

Poppmuusika superstaar Pet Shop Boys valis oma Tallinna kontserdi erikülaliseks Eesti elektro-sünt-popp bändi Popidiot.Pet Shop Boysi kontserdil avaneb Eesti muusikuil esmakordselt esitada laiemale publikule materjali oma uuelt, käesoleva aasta sügisel ilmuvalt albumilt. Pet Shop Boysi «Fundamental» maailmatuuril, mille raames muusikud ka 2. mail Eestisse saabuvad, soojendusbändi kaasas ei ole. Pet Shop Boysi nõudmiste järgi kohalikke bände staaridega lava jagama reeglina ei lubata, Popidiotile tehti aga erand.

Kui Pet Shop Boysi management oli tutvunud eestlaste loominguga, andsid “kõrged otsustajad” oma heakskiitva nõusoleku. Niisiis astub Popidiot 2. mail Saku Suurhalli lavale, kus esitab esmakordselt laiemale publikule ka oma uut materjali.

”Pet Shop Boysi seksuaalse alamtooniga siiras esteetika on perfektne popmuusika. Kui me Popidiot DJ-sette teeme, siis kõigi erinevate muusikastiilide hulgas lahterdub Pet Shop Boys stiiliks pet shop boys. Sinna pole midagi kõrvale panna – on ainult ette ja taha,” kommenteerisid Popidioti liikmed Matti Juhani Peura ja Hendrik Luuk.

Aastast 2004 Tartus tegutseva ansambli moodustavad arstiteadust õppiv Kuopiost pärit soomlane Matti Juhani Peura ja neuroteaduste doktorantuuris õppiv põlistartlane Hendrik Luuk. Tulevasest arstist ja teadlasest bänd tuli kokku soovist luua muusikat, mis ei lähtuks stiilipiiridest vaid vabast eneseväljendusest. Popidioti muusikat sobiks kirjeldada kui ärevat elektro-sünt-poppi. Ansambli looming kujutab endast teekonda popmuusika ja alternatiivsemat sorti elektroonilise muusika vahel.

Muusikakriitiku Valner Valme sõnul on Popidiot indiesuhtumisega popbänd, ja see on sageli popmuusikas parim lahendus. ”Ei üritata olla kramplikult alternatiivsed, tehakse ausalt poppi. Teisest küljest tehakse poppi nagu ise tahetakse, kirjutades selle reeglid ise vabalt ümber, aga nii osavalt, et valem toimib samuti nagu ”päris” popi puhul,” leiab Valme.

Popidioti debüütplaat «1111» ilmus 2006. aasta alguses. Bänd on kontsertidega esinenud nii Eestis kui ka Soomes. Hetkel valmistab Popidiot ette uut plaati koos Soome produtsendi Jonas Verwijneniga. Uus kauamängiv peaks ilmuma 2007. aasta sügisel.

Madis Taras