SL: Raudse Neitsi maaletulek

Lisatud: 19. veebruar

Üks edukamaid briti hevieksporte, Iron Maiden, esineb pühapäeval, 2. juulil Tallinna Lauluväljakul. Grupi toob siia BDG kontserdiagentuur FBI.
Äsja välja kuulutatud suvine turnee hõlmab vanal mandril 30 kontserti. Iron Maiden esineb Eestis küll esmakordselt, kuid praegusest koosseisust (nn classic lineup), on pooled mehed siin varemgi viibinud. Esmalt pundi trummar Nicko McBrain, kes aastaid tagasi oma trummikliiiniku siia tõi.

Grupi sõumees, karismaatiline laulja Bruce Dickinson esines kaks aastat tagasi ”Dekoltees”, tema bändi kuulus tollal kitarrist Adrian Smith, samuti endine maidenlane.

Jälle koos

Eelmisel aastal toimunud taasühinemine (Reunion) andis grupi vahepealsele vokalistile Blaze Bayleyle kinga, võttis Dickinsoni tagasi ja paisutas pundi kuueliikmeliseks, kuna ka Adrian Smith võeti jälle omaks.

Järgnenud ülemaailmne tuur, mida allakirjutanul avanes võimalus Helsingi jäähallis vaadata, oli vapustav elamus. Meeletud lavadekoratsioonid, pürotehniline kaadervärk ja hiiglaslik ringi tatsav maskott Ed Hunter ehk Eddie tõestasid, et tegu on läbi aegade ühe vägevaima rokisõuga.

Maiden oma fänne tavaliselt ei peta ja seetõttu on päris põnev näha, kui ekstreemseks ja võimsaks kasvab nende selleaastane sõu Metal 2000.

Ja veel. Seekord pole kindlasti tegu nostalgiatuuriga. Grupp peaks praegu stuudios uue albumi kallal ametis olema. Plaat valmib mai lõpus, kontserdil esitatakse lugusid sealtki.

Raudne legend

Iron Maiden on hevirindel tegutsenud pea veerand sajandit. Grupile pani aluse bassist Steve Harris 1976. aastal, esikalbumini jõuti neli aastat hiljem. Ja Inglismaa edetabelis kohe neljandale kohale .

Bändi albumeid – 11 stuudio- ja 3 livealbumit – on ühtekokku müüdud üle 50 miljoni. Hevibändi kohta on neil ka mehiselt lööklaule kotis, üle kahekümne.

Huvitav on tõdeda, et Raudne Neitsi on alati olnud suur jalgpalli toetaja. Vutiteemat võib märgata näiteks plaadi ”Virtual XI” lugudes. Maiden otsustas seda albumit reklaamida isegi nende endi jalgpallivõistlusega, kuna 1998. aasta oli ka World Cupi aasta.

ÜLO KÜLM