EPL: Riverdance andis võimsa esietenduse

Lisatud: 15. august

Kolmapäeval toimus Saku Suurhallis esmakordselt Eestit külastava ning oma Euroopa tuuri alustava iiri tantsu- ja showtrupi Riverdance esietendus, mis leidis publiku sooja vastuvõtu. Tegemist ei olnud ainult tantsushowga, vaid rohkelt erinevaid elemente hõlmava professionaalse ja nauditava muusikalise lavastusega, kuhu oli kaasatud ka kõrgel tasemel live-muusika.

Lavale astus vähemalt 60 tantsijat, kokku on trupis 120 inimest.

Trupil kulub päevas 300 liitrit jääd, enamik sellest läheb tantsimisest väsinud jalgade jahutamiseks.

Riverdance – The Show etendub Tallinnas kuni pühapäevani. Pileteid hinnaga alates 490 krooni saab osta kõigist Piletilevi müügikohtadest üle Eesti ning enne algust kohapealt.

Mõned muljed:

Jüri Pihel, TV3 programmidirektor: “Ma tahaks olla see mees, kes tegi selle muusika. Teiseks see, kes selle show kokku pani ja käima lükkas. Kuna ma aga need ei ole, siis tahaksin olla lihtsalt iirlane. Teeb kadedaks ja ühtlasi ajab hulluks – täiuslik etendus, mis on lihvitud viimse detailini! Meelelahutuse absoluutne tipp, mida Eestis mitte ei näe harva vaid põhimõtteliselt ei näegi.”

Anu Saagim: “Väga tore oli! Super! Braavo iirlastele, kes on osanud oma rahvuslikku eripära ära kasutada meelelahutuslikul ja kommertslikul eesmärgil. Mind üllatas üsna suur kõrgtasemel laulude osakaal. Kui aus olla, siis mulle meeldisid eriti meeste tantsunumbrid, nii rühmas kui soolos olid mehed peajagu paremad! Nad olid ilusamad ja lahedamad, selle tantsu stiil ja maneer sobib lihtsalt rohkem meestele. Väga vinge! Ja finaal oli hästi võimas! Show mida tasub vaadata livena, mina igatahes jäin väga rahule.”

Märt Agu, Eesti Tantsuagentuur ja Riverdance’i work-shopi projektijuht: “1999. aastal nägin Riverdance’i Globenis ja võrreldes sellega – viimase peal!! Emotsioonid olid nii vahetud, suudan rääkida ainult ülivõrdes! Minu lemmik oli iirilaste ja ameeriklaste stepi ühisnumber, mis oli täis huumorit ja mõnusat meeleolu ning tehniliselt väga korrektne ja professionaalne! Braavo!”

Martin Breuer, Pädaste mõisahärra: “Võimas show! Fantastiline! Riverdance sobib minu meelest väga hästi Eesti traditsioonidega. Ja see oli tõeline Euroopa show – eklektiline ja huvitav, laulud ja tantsud erinevatest riikidest. Üks tõeliselt väga eriline etendus ja kindlasti show, mida peab nägema!”

Urho J. Rättel, raadio 100FM direktor: “Võrratu show!!!”

Jüri Nael, koreograaf: “Etenduse kõige suurem ja minu jaoks kõige olulisem asi on üliprofessionaalne show! Märksõna number kaks on minu jaoks muusika – iiri muusika meeldib mulle väga. Kuidas kõik oli arranzheeritud, kokku miksitud, stiliseeritud ja kuidas seda esitatakse – kogu muusikaline kujundus asja juures ja veel LIVE esituses! Märksõnaks number kolm oleks visuaalne külg – valgus, lavakujundus, videoinstallatsioonid, kostüümid andsid edasi etenduse meeleolu ja see jõudis publikusse, ka tagumistesse ridadesse. Neljandaks märgiksin muidugi ära tantsu, mida shows oli ju palju – tantsijad on kõik tõeliselt tipptasemel profid! See teeb ülihead meelt!”

Evelin Samuel, laulja: “Ma ei ole esmakordne Riverdance’i vaataja ja ma olen tõsiselt selle asja fänn! Muusika ja lavastus on kokku pandud geeniuste poolt! Nii müstiline ja nii kõrgel tasemel, lihtsalt äärmiselt professionaalne. Ma tahaks seda iga päev vaatamas käia!”

Tiina Tsatsua, EBS-i õppejõud: “Show ei ole oma algusaegadega võrreldes absoluutselt värskust kaotanud – väga hea üllatus! – vapustavalt uus ja särav, nagu tuliuus! Ma ei osanud midagi sellist oodatagi! Soovitan julgelt kõigile, näiteks neile, kes käisid vaatamas Lord Of The Dance’i – minge ja vaadake, mis on päris ja mis tähendab kvaliteedivahe. 12 punkti kümnepalliskaalas.”

Tõnu Seil, kultuuriministri nõunik: “Võluv, täpne, lummav, rabav ja mis ilusaid omadussõnu kõik selle etenduse kohta öelda võin! Suurepärane meeskonnatöö – tantsijad, lauljad, muusikud, trummarid olid kõik uskumatus sünkroonis. Iiri ja Eesti kultuuride sarnasus sai selle showga veelkord kinnitust. Võrdluseks võib tuua Eesti Eurovisiooni vahepala tantsutrupi “Runo” esituses, mis oli sama filigraanne ja kaasahaarav etendus. Meie küll ei stepi nii hästi aga soojaks teeb see ka meie, eestlaste südamed.”

EPL