ÕL: SADE nõuab kontserdi ajaks 22,22 kraadi

Lisatud: 29. oktoober

“Sade tungiv soov on, et õhutemperatuur seadistataks igal pool Saku suurhallis täpselt 22,22 kraadi peale,” avaldab Briti lauljanna kolmapäevaõhtust Tallinna kontserti korraldava BDG Musicu PR- ja turundusjuht Ilja Judeikin.

Artisti maailmaturnee jooksul olla kliimaseadmetega tulnud ette palju probleeme. “Euroopa tuuri raames pööratakse sellele erilist tähelepanu. Kontserdipäeva hommikul toimub nõupidamine, kus tutvutakse Saku suurhalli õhuvoolu juhtimis- ja kliimaseadmete süsteemiga,” räägib Judeikin. Mänedžment vaatab üle ka lavataguse, kus Sade on oma kasutusse soovinud viis ruumi.

Oma garderoobi juurde palub diiva privaatset vannituba, mis peab olema laitmatult puhas: vaibad pestud, kõik pinnad küüritud ja tolm mööblilt pühitud. Riietusruumi sein olgu üleni kaetud musta värvi kangastega.

Mööblist nõuab Sade kolme lauda (1,8 või 2,4 meetri pikkust), nelja pehme istmealusega kokkukäivat tooli, ühte kolmeinimesediivanit, ühte kaheinimesediivanit, ühte ilusat kohvilauda, kahte öökappi laualampidega ja põrandalampi. Ruumi peaks ehtima metsiku aia stiilis lillekimp – näiteks päevalilledest.

Veel vajab staar üht suurt garderoobi ja külalistetuba viiele kuni kümnele inimesele, mis on mõeldud Sade pereliikmetele ja sõpradele. Kuna laulja külastab Eestit esimest korda, võtab ta Judeikini sõnul kaasa päris mitu lähedast.

Kaheksapealine bänd tahab enda käsutusse kaht riietusruumi.

Soovib kohalikke maitseelamusi
Sade tiimil on kaasas oma kokk, ent värske toore tuleb hankida siinsetel korraldajatel. Sade tahab proovida kohalikke roogi ja palub end üllatada uute maitsetega, mis erineks pahatihti pakutavatest kanavõileibadest, lasanjest ja Mehhiko toidust.

Ahjaa, oma riietusruumi soovib staar ohtralt alkoholi: kahte pudelit Bollingeri šampanjat, pudelit Makers Marki burbooni, kahte pudelit Loire’i Prantsusmaa valget veini Sancerre ja pudelit Chianni Classico punaveini. Vabad käed on ta jätnud veel ühe punase kvaliteetveini valikul, lauluhääle turgutamiseks on daam aga tellinud laia teevaliku.

Neljakordne Grammy võitja ja Briti muusikaajaloo edukaim naisartist Sade annab siin kontserdi maailmaturnee “Sade Live – Once in a Lifetime” raames. Ligi kahetunnine šõu kätkeb tema armastatuimaid lugusid läbi aegade ja uue albumi materjali. Soojendaja on Briti DJ Ross Allen.

Allikas: Õhtuleht