PM: Simply Red loob laval energiaringi

Lisatud: 10. august

Kas teadsite, et juba mitu päeva jalutavad Tallinnas ringi ansambli Simply Red pillimehed? Nad puhkavad enne homset kontserti, kus on plaanis anda publikule korralik energialaeng.

Pärast Tallinna kontserti põrutab ansambel kohe Riiga ning sealt jälle kiiresti edasi. Klahvimängija Dave Clayton ja basskitarrist Steve Lewinson võtavad Tallinnast kõik, mida vähesed puhkepäevad pakkuda suudavad – näiteks vaimustuvad nad meie laululavast.

Tallinnasse on bänd saabunud jupphaaval, mõned on Eestis juba esmaspäevast ja solist Mick «Red» Hucknall saabub alles täna õhtul. Siit edasi jätkub tuur juba ühtse perebussisõiduga.

«Olemegi nagu suur ja sõbralik perekond, kes aeg-ajalt kokku saab,» tõdeb Clayton, kes lisaks Simply Redile on tuuritanud ka George Michaeli ja Jason Donovaniga ning plaadistanud lugusid näiteks Depeche Mode’i, Paul McCartney’i, Elton Johni ja Robbie Williamsiga.

«Me oleme nagu toit,» selgitab Lewinson bändi kooslust. «Kokku on segatud erimaitselised ja erineva päritoluga koostisosad.»

Heaks teeb muusikalise eine peakokk Hucknall, kes Lewinsoni sõnul on üle 20 aasta suutnud toitu professionaalselt küpsetada. Mõlemad leiavad, et Simply Red on oma parimas vormis ja koosseisus.

Lisaks on Simply Redil ikka kuulajale midagi öelda. «Muusika on nagu vestlus, kuhu tuleb pidevalt teemasid juurde,» arutleb Lewinson. «Kuni oled elus, peab olema midagi öelda, muidu pole ju mõtet kunsti teha.»

Sõnumi edastaja Hucknall kehastab bändikaaslastele ennekõike head sõpra ja kirglikku muusikut. Miks väidetakse, et ta on üks maailma romantilisemaid lauljaid? «Ta muusika läheb vist peale rohkem naistele,» mõtiskleb Clayton. «Ta on empaatiavõimeline ja suudab publikuga luua kontakti, mida on saalis tunda.»

Kontakti bänd publikult ootabki. «Lava ja saali vahel tekib energiaring,» selgitab Lewinson. «Selline ring, mis hoiab meid erksatena kogu kontserdi vältel.»

Marko Lillemägi