Üritused

 • Peter Gabriel

  17.05.2014, Arena Riga, Riia
  17. mail 2014 esineb Riias, Arena Rigal ansambli Genesis asutajaliige, mitmekordne Grammy auhinna võitja ning Rock'n'rolli Kuulsuste Halli kuuluv PETER GABRIEL. Inglise laulja ja muusik esineb Lätis «Front to Back» turnee raames, millega tähistab Garbiel oma edukaima sooloalbumi ilmumise 25. aastapäeva. Riias saadab Gabrieli originaalkoosseisus live-bänd. «So» oli Peter Gabrieli viies soolo stuudioalbum pärast tema lahkumist Genesis’e ridadest. 1986. aastal ilmunud plaadist sai laulja kommertslikult edukaim sooloalbum, mis sisaldas selliseid hitte nagu «Sledgehammer» (telekanali MTV ajaloos enim mängitud muusikavideo), «Big Time» ja  «Don't Give Up». Album jõudis Inglismaa edetabelite tippu ning kerkis tänu suurtele müüginumbritele plaatina staatusesse nii Euroopas kui Ameerikas. Ajakiri Rolling Stone paigutas «So» 80ndate parimate albumite sekka ning muusikakriitikute sõnul tegi see «kunagisest Genesis’e lauljast tõelise rokkstaari». «So» albumi ilmumise 25. aastapäeva puhul on Peter Gabriel taasühinenud enamuse originaalkoosseisus mänginud bändiliikmetega, kellega tuuritas veerand sajandit tagasi – nii astuvad Riias koos Gabrieliga lavale Tony Levin (basskitarr), David Rhodes (kitarr), David Sancious (klahvpillid), Manu Katché (trummid), Jennie Abrahamson (tausjalaulja) ja Linnea Olsson (taustalaulja). Peter Gabrieli uus show koosneb kolmest osast. Esimene põhineb ideel, et protsess on tihti sama  huvitav – või isegi huvitavam – kui lõpptulemus, seega alustatakse omal ajal lõpetamata lugudega ning seda tehakse justkui proovis majatulede saatel. Seejärel tulevad esitlusele mõned rohkem elektroonilised versioonid valitud paladest. Ja lõpuks jõutakse «magustoiduni» – esitatakse täismahus album «So». Piletid on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti. 17. mail sõidab Tallinnast Riiga eribuss, millega saavad kontserdikülastajad mugavalt kontserdipaika ning pärast esinemist kohe tagasi Eestisse sõita. Eribussi pilet maksab 30 eurot inimese kohta ning sisaldab kontserdile minekut ja tagasitulekut.
 • Gogol Bordello

  26.05.2014, Rock Café
  26. mail esineb Rock Cafés mustlaspunkansambel GOGOL BORDELLO eesotsas karismaatilise laulja Eugene Hütziga. Ameerika bänd külastab Eestit esimest korda. Kontsert toimub «Gonzo Turbo Auto Pilot Tour» turnee raames. Ansambli juhtfiguur, näitleja, DJ, helilooja ning väikestviisi ka luuletaja Eugene Hütz kirjeldab ekstsentrilist, kirkavärvilist kollektiivi sääraselt: «Gogol Bordello on armastus! Armastus pidude, liialduse, erinevate muusikastiilide segamise ja teiste kultuuride vastu. See on üle ääre voolav ning alati suure portsu nakatava positiivsusega. Meie depressiivsuse ja allasurutud olekuga läbi tikitud ühiskonnas on selliseid bände vaja nagu ei kunagi varem. Piirid on armid planeedi näos. Meie seisame armastuse eest sinu vastu, armastuse eest meie vastu, armastuse eest kõigi vastu, kes peaks veel vabaks saama!» Gogol Bordello on veetnud terve viimase kümnendi vabastades seda energiat oma peadpööritavate kontsertide kaudu ning on sellega välja teeninud tunnustuse, kui «kõige kuumem üle maailma tuuritav muusikakollektiiv New Yorgist» (Billboard) ning «maailma kõige lärmakam live-bänd» (Rolling Stone). Nende ääretult energiat täis teatraalseid esinemisi on nautinud fännid kogu maailmas. Bändi pidev tuuritamine on viinud muusikuid praktiliselt igasse maakera nurka, andes neile võimaluse esineda ka selliste suurte festivalide põhilavadel nagu näiteks Roskilde, Rock am Ring, Coachella ja Lollapalooza. Gogol Bordello liikmed on tuuritanud ka Red Hot Chili Peppersi ja Madonnaga, esitades viimasega koos laval lugu «La isla Bonita / Lela Pala Tute». Gogol Bordello bändi liikmed on kaasa teinud mitmetes filmides. Neist enimtuntud - «Kõik on valgustatud» (Everything Is Illuminated), kus Eugene Hütz astub kaas-peaosatäitjana üles koos Elijah Woodiga. Filmi originaalmuusika sisaldab ka ansambli pala «Start Wearing Purple». 2013. aasta suvel ilmus bändi juba kuues kauamängiv nimega «Pura Vida Conspiracy», mis oli produtseeritud Andrew Schepsi poolt (U2, Adele, Linkin Park, Green Day, Metallica). Pärast uue albumi ilmumist suundus Gogol Bordello uuele «Gonzo Turbo Auto Pilot Tour» maailmatuurile, mille raames külastab muusikakollektiiv esmakordselt ka Eestit. Piletid Gogol Bordello kontserdile on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti.
 • Chicago Blues: A Living History

  02.06.2014, Nokia Kontserdimaja
  2. juunil esineb Nokia Kontserdimajas Chicago bluusimuusika suurnimedest koosnev ansambel CHICAGO BLUES: A LIVING HISTORY. Unikaalse bändi koosseisu kuuluvad tuntud bluusimuusikud Billy Boy Arnold, John Primer, Billy Branch, Lurrie Bell ja Carlos Johnson. Tallinnas esitatakse kronoloogilises järjekorras Chicago bluusi kuulsamaid palasid. Chicago Blues: A Living History projekt viib publiku unustamatule teekonnale läbi Chicago bluusi traditsioonide arengu. Muusikaline retk algab varastest 1940ndatest aastatest, mil loodi esimesed ansamblid, kus tugevalt trumme kuulda, ja põhiinstrumendiks oli klaver. Edasi läheb kontsert läbi 1950ndate aastate kuni elektrikitarr ning suupill võtavad põhiinstrumentidena võimust ja loovad koos aluspõhja roki, r’n’b, souli ja pop-muusikale, sellisena nagu me neid tänapäeval teame. Chicago Blues: A Living History on pretsedenditu koostöö, mis ühendab kaks põlvkonda Chicago suurepäraseid muusikuid. Esimest korda on kokku tulnud pillimehed, kes mänginud koos tõeliste Chicago bluusi rajajatega, hajutades piire ja tekitades piltlikult öeldes silla stiili algatajate - varajaste bluusi-ikoonide - ja tänapäeva muusika vahel. Ansambel sai kokku, et olla tunnistajaks bluusimuusika ajaloole ja jõule oma ehedaimal kujul. Chicago bluusi traditsiooni hiilgavad pärijad Billy Boy Arnold, John Primer, Billy Branch, Lurrie Bell ja Carlos Johnson avaldavad koos austust bluusimuusika evolutsioonile selle alguspäevist tänaseni. Läbi nende jääb Chicago bluus elama. Chicago Blues: A Living History projekt on juba võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu, olles nomineeritud ka Grammy auhindadele. Bändi tegevus sai kõrgelt tunnustatud kriitikute, muusikute ja ajaloolaste poolt üle maailma kui «Kõikide aegade suurepäraseima tänuavaldusena Chicago bluusimuusikale». Chicago Blues: A Living History esineb Tallinnas, Nokia Kontserdimajas 2. juunil. Piletid on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti.
 • Robert Plant

  16.06.2014, Saku Suurhall
  16. juunil esineb Saku Suurhallis Inglise muusik ja laulja, legendaarse rokkansambli Led Zeppelin juhtfiguur Robert Plant. Tallinnas astub Plant lavale oma uue bändiga Sensational Space Shifters, esitades lugusid nii soolokarjääri repertuaarist kui ka Led Zeppelini kullafondist. Robert Plant lõi ansambli Sensational Space Shifters 2012. aastal. Selle koosseisu kuuluvad ka tema eelmisel kümnendil tegutsenud bändi The Strange Sensation liikmed. Tallinnas näeb juunikuus laval selliseid muusikuid nagu Liam «Skin» Tyson, Justin Adams, Juldeh Camara, Billy Fuller, John Baggot ja Dave Smith. Tallinna kontserdi raames toob Robert Plant lisaks soolokarjääri perioodist pärinevate lugudele lavale ka mitu pala Led Zeppelini kullafondist. Nii on legendaarsel muusikul plaanis esitada Eesti publiku ees selliseid kuulsaid muusikateoseid nagu «Babe I'm Gonna Leave You», «Tin Pan Valley», «Black Dog», «In the Mood», «Going To California», «Please Read The Letter», «Whole Lotta Love» jpt. Robert Plant (65) tõusis muusikamaailma absoluutsesse tippu rokkansambli Led Zeppelini esilauljana ja lugude sõnade autorina, pärast bändi laialiminekut tegi Inglise muusik väga eduka soolokarjääri. Plant on tunnustatud kui üks suurepärasemaid lauljaid rock’n’rolli ajaloos, enam kui 40-aastase karjääri jooksul on ta nimetatud muuhulgas «Parimaks metalmuusika vokalistiks läbi aegade» (Hit Parader), «Parimaks hääleks rokkmuusikas» (Planet Rock) ja «Parimaks  esilauljaks läbi aegade» (Rolling Stone). Robert Plant esineb 16. juunil koos oma bändiga Sensational Space Shifters Tallinnas, Saku Suurhallis. Kontserdi erikülalisena astub lavale Ameerika rokk-bluesi bänd North Mississippi Allstars. Piletid Robert Planti kontserdile on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti.
 • Tom Jones

  17.06.2014, Saku Suurhall
  17. juunil esineb Saku Suurhallis Briti laulja Tom Jones. Esmakordselt Eestisse saabuv muusik esineb Tallinnas kuulsamate lugude kavaga. Kontserdile müüakse ainult 5900 piletit, show toimub vaid istekohtadega. Tom Jones on meelelahutusmaailmas tegev olnud ligi viiskümmend aastat, andes siiani uusi plaate välja ning esinedes regulaarselt kontsertidega üle maailma. Alates 1960nda aasta keskpaigast on ta olnud maailma üks populaarsemaid vokaliste. Oma kodumaal, Walesis, on ta tuntud kui «Jones the Voice». Tom Jonesi ainulaadne vokaalne võimekus, anne ja karismaatiline isiksus teevad temast ühe austatuima, imetletuima ja armastatuima esineja kaasaegses popmuusikas. Tema mahlakas ja tugev hääl ulatub baritonist tenorini, looming hõlmab endas lugusid erinevates stiilides - popist, rokist ja kantrist klassikalise muusikani, rütmist ja bluusist boogie woogie’ni ning rockabilly’st kaasaegse tantsumuusika ja urbanistliku soulmuusikani. Jonesil on alati olnud huvi väga laia muusikažanrite spektri vastu ning ta on olnud alati võimeline esitama väga mitmekülgset repertuaari, harides enda loomulikke andeid ning tehes seda kuulates ja õppides oma lemmikartistidelt läbi aegade. Jonesi varasemad esinemised olid innustatud Solomon Burke’ist, Little Richardist, Jackie Wilsonist, Brook Bentonist, Big Bill Broonzyst ning paljudest teistest R&B ja bluusi suurkujudest. Rock ‘n’ rolli hinge leidis ta Jerry Lee Lewise loomingus. «Vaatamata sellele, et Jones on sealhulgas tuntud oma pop-hittide poolest, on ta eelkõige rokkar tõelise rütmi ja bluusi hingega.» 73-aastase Tom Jonesi sõnul peab ta end tõesti tagasi hoidma, et mitte laulda. «Ma ei näe end pensionile minemas, ei näe seda kohe üldse. Võin tempot veidi aeglustada, ja ehk vähem töötada, kuid siiski loodan, et suudan elu lõpuni lavale minna ja fännide ees esineda.» Tom Jones esineb 17. juunil parimate hittide kavaga Saku Suurhallis. Kontserdi raames kõlavad sellised tuntud palad nagu «She’s A Lady», «Delilah», «It's Not Unusual», «What's New Pussycat», «Green Green Grass Of Home», «I'll Never Fall in Love Again», «Kiss», «Sexbomb» jpt. Piletid Tom Jonesi kontserdile on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti. Piletihinnad algavad 39 eurost. Tom Jonesi Tallinna kontserdi esitleja on raadio Star FM. Kontserdi produtsent on Live Nation Baltics.
 • Kings Of Leon

  25.06.2014, Mežapark, Riia
  25. juunil esineb Riias, Mežapark vabaõhuareenil kolmekordne Grammy auhinna võitja, Ameerika rokkbänd KINGS OF LEON. Kontsert leiab aset bändi sellel nädalal alanud uue maailmaturnee «Mechanical Bull» raames ning saab olema ansambli ainsaks showks Baltikumis ja lähiriikides. Sel suvel plaanib Kings Of Leon Euroopas esineda ainult kaheksas riigis. Kontsert Läti pealinnas on ainsaks showks kogu regioonis – ei Soomes, Venemaal, Leedus ega Eestis bänd ei esine. Kings Of Leoni välikontsert Riia Mežapargis saab ühtlasi olema ka suurim välismaise artisti show Lätis alates aastast 2008, mil Skonto staadionil esines Metallica. Live Nation Baltics peapromootori Eva Palmi sõnul toimusid kõik viimaste aastate suuremad Baltikumi välishowd Läti piiri taga. «Madonna, Red Hot Chili Peppers, Robbie Williams – kõik need üritused, mida külastas mitukümmend tuhat inimest, leidsid aset Tallinnas. Eelmisel aastal andis Leedus suure välikontserdi Depeche Mode. Nüüd aga on taas Riia kord võtta vastu suve suurim välismaise artisti kontsert Baltikumis. Olen veendunud, et Kings Of Leon meelitab kohale väga suure arvu muusikasõpru, eriti arvestades, et lähiriikides nad ju ei esine. Kontsert toimub ilusas pargis, hiljuti renoveeritud vabaõhuareenil, mis meenutab meie enda lauluväljakut ja mahutab kuni 40 tuhat pealtvaatajat,» lisas Palm. Kings of Leon loodi Nashville linnas eelmise sajandi lõpus ühe pere liikmete poolt – selle koosseisu kuuluvad kolm venda: Anthony Caleb Followill (vokaal, kitarr), Ivan Nathan Followill (trummid, perkussioon) ja Michael Jared Followill (basskitarr) ning nende nõbu Cameron Matthew Followill (kitarr). Üleeile, 5. veebruaril algas Kings of Leoni uus turnee, mille raames esinevad 25. juunill muusikud esmakordselt ka Baltikumis - Riias, Mežapark vabaõhuareenil. Piletid on müügil Ticketpros – internetipoes aadressil www.ticketpro.ee, kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ning Selverites üle Eesti. 25. juunil sõidab Tallinnast Riiga eribuss, millega saavad kontserdikülastajad mugavalt kontserdipaika ning pärast esinemist kohe tagasi Eestisse sõita. Piletid eribussile on müügil Ticketpros. Eribussi pilet maksab 30 eurot inimese kohta ning sisaldab kontserdile minekut ja tagasitulekut.
 • Brit Floyd

  04.10.2014, Nokia Kontserdimaja
  4. oktoobril esineb Nokia Kontserdimajas Inglismaa ansambel Brit Floyd, kelle live-esinemisi peetakse tänapäeval maailma parimaks Pink Floydi loomingule pühendatud tribuutshowks. Tallinna kontserdi raames kõlavad palad kõigilt neljateistkümnelt Pink Floydi stuudioalbumilt aastatest 1967-1994. Brit Floydi uus kolmetunnine show maailmaturnee «Discovery World Tour 2014» raames on kronoloogiline muusikaseiklus läbi Pink Floydi karjääri ja kultusansambli ulatusliku muusikakataloogi. Kava sai nime hiljuti avaldatud Pink Floydi samanimelise albumite kogumiku järgi. Musikaalselt täiuslik ja visuaalselt võimas, sisaldab show Pink Floydi muusikat alates Syd Baretti 60ndate psühhedeelset poppi täis albumist «The Piper At The Gates Of Dawn» kuni 90ndate «The Division Bell» kauamängivani. Brit Floydi esinemist saadavad originaalvideod koos spetsiaalselt uue kava jaoks loodud animatsioonidega, mis on innustust saanud Storm Thorgersoni käe alt valminud ajatutest Pink Floydi plaadiümbristest. Lavakujunduse ning valgus- ja lasershow üheks põhielemendiks on Pink Floydi kaubamärgiks saanud suur võlvikaar. Brit Floyd pöörab üksikasjalikult tähelepanu kõikidele pisidetailidele, taasluues igat nüanssi igast mõistatuslikust Floydilikust hetkest - ning seda nii muusikaliselt kui ka visuaalselt. Brit Floydi esinemisi sai nautida juba üle miljoni inimese üle maailma. Alates oma esimesest kontserdist aastal 2011 Inglismaal, on bänd pälvinud ka muusikakriitikute tähelepanu: «Särades nagu hiigelsuured teemandid, Brit Floyd on veatu ja jahmatav. Tõeline rokk-showde pärl!» «Totaalne ja täiuslik illusioon.» «Pimestavalt hiilgav, jahmatamapanev ja ehtne… lõpuks ometi saab Pink Floyd tribuutshow, mida nad väärivad.» «Hüpnotiseeriv, täielikult lummav. Kõige erutavam tribuutshow läbi aegade!» Piletid on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti.
 • Kylie Minogue

  02.11.2014, Arena Riga, Riia
  2. novembril esineb Riias, Arena Rigal popdiiva Kylie Minogue. Austraalia lauljanna külastab Lätit uue maailmaturnee «Kiss Me Once Tour» raames. Kontsert saab olema Kylie kolmandaks esinemiseks Riias. Äsja avaldas Kylie oma 12. stuudioalbumi nimega «Kiss Me Once». Värske kauamängiva toetuseks siirdub popdiiva uuele maailmatuurile - kontserttuur saab alguse septembris Inglismaal, Euroopas esineb staar 31 showga 15 riigis. Kylie enda sõnul hakkab uue tuuri kava sisaldama nii uusi lugusid kui ka kindlasti hästituntud hitte lauljanna pikast karjäärist, mis sai alguse 1987. aastal singliga «Locomotion». Viimati külastas Kylie Balti riiki kolm aastat tagasi, esinedes «Aphrodite - Les Folies» showga ka Tallinnas. «See oli vaieldamatult üks ilusamaid ja tehniliselt keerulisemaid showsid, mida Saku Suurhallis näha sai,» rääkis Live Nation Baltics peapromootor Eva Palm. «Kylie on tuntud oma suurejooneliste teatraalsete live-etenduste poolest. Mäletan hästi, kuidas eesti publik oli vaimustuses vapustavatest lavadekoratsioonidest ja Dolce ja Gabbana poolt staarile loodud lavakostüümidest ning kuidas pealtvaatajad olid üllatanud, kui keset kontserti hakkasid Suurhalli laval tööle erivärvides mitmetasandilised purskkaevud ja veejoad. Kindlasti  pakub ka uue maailmaturnee show palju üllatusi, mida hetkel veel saladuses hoitakse. Mõlemad Kylie esinemised Riias aastatel 2008 ja 2011 olid välja müüdud ning mul on väga hea meel, et tänapäeva üks kuumemaid naislauljaid ja kohaliku publiku üks lemmik naisartistidest naaseb taas Baltikumi.» Kylie Minogue esineb 2. novembril Riias, Arena Rigal. Piletid on müügil  Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti. Piletihinnad algavad 39 eurost. 2. novembril sõidab Tallinnast Riiga eribuss, millega saavad kontserdikülastajad mugavalt kontserdipaika ning pärast esinemist kohe tagasi Eestisse sõita. Eribussi pilet maksab 30 eurot inimese kohta ning sisaldab kontserdile minekut ja tagasitulekut.

Toimunud üritused

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998